Přejít na hlavní obsah

Informační systém MU se bude měnit. Zve k tomu uživatele

Mobilní verzi ISu připravuje jeho vývojový tým. Uživatelů se ptá na názor na návrhy nových sad ikon.

Vývojáři Informačního systému Masarykovy univerzity začali s přípravou mobilní verze, která by měla ulehčit používání ISu, ať už jsou uživatelé na jakémkoliv zařízení. V souvislosti s tím připravují rozsáhlý redesign, ke kterému zvou samotné uživatele.

Až do 10. června se tak každý s možností přihlásit se do ISu může vyjádřit ke třem zveřejněným sadám ikon, jejichž autory jsou studenti Masarykovy univerzity a které by se brzy mohly stát součástí ovládání celého systému.

„Názor uživatelů je pro nás opravdu důležitý. Hodně lidí aktivních na Masarykově univerzitě včetně absolventů se do ISu přihlašuje denně, a proto bychom rádi, aby pro ně byla práce v systému příjemná,“ uvedla Jitka Brandejsové z vývojového týmu ISu.

Informační systém MU provozuje a vyvíjí Fakulta informatiky MU od roku 1999. Podporuje studijní administrativu, e-learning a komunikaci uvnitř školy řadou nástrojů a je využíván asi 30 000 přihlášenými uživateli denně z celkového počtu asi 44 000 aktivních osob na univerzitě. Systém získal řadu prestižních ocenění.

Hlavní novinky