Přejít na hlavní obsah

Unikátní předmět představí přední izraelské odborníky. Řešit se budou start-upy

Na fakultě sociálních studií budou přednášet od 8. listopadu do 6. prosince. Většina akcí je přístupná i pro veřejnost.

Přednášet přijede například Eitan Adres z Univerzity v Haifě. Zaměří se na důsledky globalizace.

Magisterští studenti všech devíti fakult Masarykovy univerzity dostali v tomto semestru možnost navštěvovat jedinečný předmět Israel and Politics of Innovation: The Start-up Nation in International Perspective vyučovaný na fakultě sociálních studií od 8. listopadu do 6. prosince.

Jednačtyřicet studentů z právnické a ekonomicko-správní fakulty a fakulty sociálních studií tak v následujícím měsíci čeká dvanáct přednášek, seminářů a kreativní workshop, kde vystoupí osm předních izraelských akademiků i praktiků z byznysu. Všechny přednášky jsou přístupné dalším studentům i širší veřejnosti.

„Izrael má největší hustotu start-upů na světě a na jejich podporu vynakládá velké úsilí. Náš speciální předmět studenty seznámí s přístupy Izraele k inovacím, start-upům a k podpoře podnikání. V tomto ohledu se můžeme v Brně, které je také významným a rozvíjejícím se centrem start-upů, od Izraele lecčemu přiučit,“ přibližuje Petr Suchý, vedoucí katedry mezinárodních vztahů a evropských studií.

Právě tato katedra předmět zorganizovala za významné podpory the Israeli Institute ve Washingtonu, Ambasády Státu Izrael v Praze, vedení Masarykovy univerzity a řady izraelských odborníků.

Mluvit se nebude jenom o start-upech, ale také o inovacích, o schopnostech týmové spolupráce nebo o rolích jednotlivců, institucí i státu. Diskutovat se bude i vnímání neúspěchu jako podnětu k novým snahám o rozvíjení dalších nápadů a aktivit.

Do programu jsou zahrnuty také přednášky o terorismu v kyberprostoru nebo o internetu věcí. Celý cyklus přednášek uzavře absolvent mezinárodních vztahů na FSS Peter Kolesár, který v minulosti působil jako ekonomický diplomat v Izraeli a ve Washingtonu. V současnosti je Kolesár CEO významné slovenské společnosti Neulogy zaměřující se na podporu start-upů. Na své přednášce 6. prosince bude absolvent hovořit o tom, jestli je izraelský model přenositelný do střední Evropy.

Hlavní novinky