Přejít na hlavní obsah

Masarykova univerzita spustila novou interní komunikační síť

Od začátku jarního semestru Masarykova univerzita využívá Yammer. Přístup do něj mají zaměstnanci i studenti v rámci licence Microsoft Office 365.

Na začátku jarního semestru otevřela Masarykova univerzita všem svým studentům a zaměstnancům interní komunikační síť Muni Yammer (MY). Nová komunikační platforma usnadní lidem na univerzitě předávat informace, diskutovat nad důležitými tématy i týmovou spolupráci.

„Věřím, že nám toto virtuální prostředí umožní rozvíjet kultivovanou diskusi, která překročí hranice jednotlivých pracovišť a posílí společnou univerzitní kulturu a mezioborovou spolupráci. Prostorová a časová omezení reálného světa nám to bohužel v poslední době umožňují v mnohem menší míře, než bychom chtěli a potřebovali,“ vysvětluje rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Pracovní skupiny i instant messaging
Jednou z předností Yammeru je možnost vytvářet veřejné i soukromé pracovní skupiny, kterých už je na Yammeru přes šedesát. Největší z nich je zatím soukromá skupina Zaměstnanci MU s více než čtyřmi stovkami členů. Do této skupiny jsou všichni zaměstnanci přidáni automaticky po prvním přihlášení do Yammeru.

Kromě toho se v Yammeru dá díky diskusním vláknům přehledně debatovat, nahrávat soubory do pracovních skupin, posílat zprávy přes messenger nebo skupinový chatovat. Mobilní aplikace navíc umožňuje přístup ke všemu podstatnému i z mobilu.

 

Přístup do Yammeru mají všichni studenti i zaměstnanci zdarma v rámci univerzitní licence Microsoft Office 365. Do nové komunikační sítě se můžete přihlásit tady.

Návody, jak se sítí pracovat, jsou k dispozici v katalogu IT služeb na MU. V pondělí 13. a v pátek 17. března se navíc konají praktická školení, na něž je možné se dopředu přihlásit.

Hlavní novinky