Přejít na hlavní obsah

Zelňák. Místo, kde zeleninu nekoupíte

anotace_zelnak„Zelňák. Místo, kde zeleninu nekoupíte, ale přesto se budete rádi vracet.“ Právě takovými slovy vás uvítá na svých stránkách projekt Zelňák (http://zelnak.fss.muni.cz), který byl spuštěn na konci minulého roku. Jedná se o internetové stránky věnující se environmentální problematice, a to zejména v rámci jižní Moravy. Autory článků jsou studenti environmentalistiky a žurnalistiky z Fakulty sociálních studií MU.

Jde o neziskový projekt, jehož cílem je naučit studenty psát o tématech spojených s životním prostředím. „Zelňák vznikl v rámci kurzu environmentální žurnalistika, který iniciovala Katedra mediálních studií a žurnalistiky. Největší zásluhu na něm mají Rudolf Burgr, který se stal vedoucím kurzu, a Leo Nitče, který připravil a spustil internetové stránky,“ řekl jeden z členů redakčního týmu Jan Labohý.

zelnak
Autory článků na webových stránkách projektu Zelňák jsou studenti Fakulty sociálních studií. Foto: Archiv Jana Labohého.

Webové stránky Zelňáku se věnují konkrétním událostem, zvou na akce, představují jihomoravské osobnosti, pomáhají, komentují a věnují se poměrně široce hlavním tématům. Všichni návštěvníci zde mají možnost vyjádřit se a komentovat probíraná témata.

„Nápad vytvořit internetové stránky vznikl z potřeby lepší zpětné vazby a motivace pro studenty. Prostředí internetu umožňuje širší prezentaci studentské práce, a tak i její kvalitnější zhodnocení. K článkům se nedostává pouze studentská komunita. Reagovat na ně může prakticky každý uživatel internetu,“ dodává Labohý.

Pokud tedy někoho zajímají fotovoltaika, mulčování, cyklostezky anebo si chce jen přečíst něco o tom, co dělat, aby náš svět byl zelenější a čistší, stránky projektu Zelňák jsou mu k dispozici.

Hlavní novinky