Přejít na hlavní obsah

Absolventi Muni bodují se start-upem na hlídání dětí

Už za studií založili Petr Šigut a David Hrachový server Hlídačky.cz, který využívají tisíce rodičů a hlídaček. 

Každý měsíc se na webu zaregistruje zhruba 1500 nových rodičů, ti si pak mohou vybírat ze seznamu hlídaček a sami se s nimi zkontaktovat.

Ještě jako studenti Fakulty informatiky MU založili Petr Šigut a David Hrachový před několika lety start-up Hlídačky.cz. Web sdružující nabídku a poptávku po hlídačkách dětí a mazlíčků a pomocnicích na úklid se od té doby stal největším portálem ve svém oboru a posbíral několik cen. Dnes na něm nabízí své služby přes pět tisíc lidí a hlásit se mohou další.

Dva informatici k sobě tehdy přizvali zasloužilého otce čtyř dětí Václava Kunu, který disponoval důležitými praktickými zkušenostmi, a začali podnikat. Vsadili na touhu každého rodiče občas si odpočinout a vytvořili službu, která garantuje nalezení hlídačky.

„Děti nehlídáme my, ale hlídačky s velkou praxí. Naše služba zajišťuje, aby zájemci o hlídání vždycky našli chůvu a stačilo jim k tomu zajít na jeden jediný web,“ vysvětluje Šigut.

K hlídačkám dětí se postupně přidaly i pomocnice na úklid a nedávno také hlídačky domácích mazlíčků. Dohromady web sdružuje už přes pět tisíc lidí.

„Každá z hlídaček má na webu svůj profil, kde se shromažďují jejich reference, zkušenosti či fotky. Abychom dokázali garantovat profesionalitu hlídaček a bezpečí dětí, máme také své vlastní ověřovací centrum,“ popisuje Šárka Vrbovská z Hlídaček.cz.

A systém očividně funguje. Každý měsíc se na webu zaregistruje zhruba 1500 nových rodičů, ti si pak mohou vybírat ze seznamu hlídaček a sami se s nimi zkontaktovat. Každá inzeruje svou cenu a rodiče si mohou tu správnou nechat vyfiltrovat třeba podle vzdálenosti. Největší výběr je ve velkých městech, hlídačky už ale pokrývají celou republiku.

Výhodou je, že si firma nebere z ceny hlídání žádnou provizi, rodiče pouze zaplatí členský poplatek a mají přístup ke všem profilům. Web se navíc zvládne propojit třeba s Facebookem a ukázat jestli rodič nemá s hlídačkou společné přátele, kteří mohou podat ty nejlepší reference.

Firma už posbírala několik ocenění pro nejlepší start-upy a dále se rozvíjí. Do své databáze například stále nabírá nové hlídačky z celé republiky, ty se mohou přihlásit prostřednictvím formuláře na webu.

Jakmile zvládnou proces ověření, mohou začít hlídat. „Sama si vybírám inzeráty rodičů, na které odpovídám, cenu za práci a dny, kdy mi hlídání sedí do rozvrhu. Podrobnosti už si pak vždy domluvím se samotnými rodiči,“ shrnuje hlídačka Šárka.

Hlavní novinky