Přejít na hlavní obsah

Přihlaste se na protikorupční festival

Územní plánování, boj s hazardem, veřejné zakázky. To jsou některá z témat akce, která se uskuteční v 18.-20. října na FSS.

Územní plánování, boj s hazardem, veřejné zakázky. To jsou některá z témat akce, která se uskuteční v 18.-20. října na FSS.

Nejvýraznější osoby české a slovenské protikorupční scény se představí na festivalu Projektovat a stavět, který pořádá 18. až 20. října na fakultě sociálních studií studentka Klára Bažantová.

Územní plánování, boj s hazardem, veřejné zakázky, právní školení – to jsou témata, která nemusí zajímat jen studenty politologie nebo práv, ale vůbec všech oborů. Do dnešní půlnoci se zájemci o účast můžou registrovat na www.projektovatastavet.cz.

Festival navazuje protikorupční barcamp s ironickým názvem Bořit a ničit, který se odehrál letos na jaře a slavil velký úspěch. Vyvolal poptávku po rozsáhlejší akci podobného typu.

Na volném pokračování v podobě festivalu se sejdou experti, nadšenci i klauni aktivismu, jak říká pořadatelka akce Klára Bažantová: „Zkombinováním témat, jako jsou poslanecké trafiky, ochrana oznamovatelů a otevřená data, představením studia umění korupce na Corrupt Tour University a vyhlášením výsledků soutěže Hrdinou může být každý, vytvoříme interaktivní atmosféru, ve které se budou moci účastníci seznámit s protikorupční prací, osahat si ji a na místě vyzkoušet. "

Akce se odehraje na fakultě sociálních studií. „Voní to tam po výměně názorů a je to skvělá aréna pro přednášky, workshopy a debatování,“ komentuje výběr Bažantová. Nejvíc se těší na nedělní setkání protikorupčních platforem, kde se ukáže, jak festival návštěvníky zaujal a zda mají zájem zapojit se do jejich aktivit.

Hlavní novinky