Přejít na hlavní obsah

Jeden svět letos praská bubliny

Filmový festival s lidskoprávní tematikou chce dostat diváky z jejich komfortní zóny.

16. ročník filmového festivalu s lidskoprávní tematikou Jeden svět bude letos zahájen v pondělí 16. března v 18:30 v Univerzitním kině Scala. Jeho součástí bude od 20:30 promítání snímku Bojovníci ze severu následované diskusí s Josefem Krausem z fakulty sociálních studií, expertem na terorismus a islámský radikalismus.

Hlavním mottem akce je pro tento rok: Praskněte své bubliny! „Festival chce letošním tématem narušit předsudky, pohodlné nevědomí a fámy šířené českou společností,“ vysvětluje koordinátorka akce v Brně Kateřina Petrášová.

Diváci si budou moct vybrat z rozličných námětů – ať už se bude jednat o boj matky proti cukernému průmyslu v Cukr blogu, který režisérka Andrea Culková natáčela pět let (podívejte se na trailer), nebo výpověď Iráčana, který je obviňován z rozpoutání války ve filmu Válka lží (trailer zde)

Svou bublinu budete moct prasknout také u snímku Danielův svět, jenž líčí život homosexuálního pedofila.

Promítané snímky tradičně doplní doprovodný program. Kromě diskusí s tvůrci bude zahrnovat například výstavu fotografií z Ukrajiny Stanislava Krupaře nebo Jarmark neziskových organizací, který se koná v pondělí 23. března v atriu fakulty sociálních studií.

Ze široké nabídky téměř 40 dokumentů si budou moct diváci v Brně vybrat do 24. března.

Vstupenky můžete již teď koupit v předprodeji.

Hlavní novinky