Přejít na hlavní obsah

Čtyři reprezentanti Muni jsou v top sportovcích Brna

Plavec, střelec, cyklistka a boxerka. Mezi nejúspěšnějšími akademickými sportovci Brna jsou čtyři z Masarykovy univerzity.

Thajboxerka Viktorie Bulínová, cyklistka Tereza Korvasová a střelec Jakub Tomeček. Plavec Dominik Vavrečka se předávání nemohl zúčastnit.

Různorodá společnost se sešla na 4. prosince na vyhlašování nejúspěšnějších akademických sportovců města Brna za rok 2018. Z celkem 11 oceněných patří hned čtyři na Masarykovu univerzitu. V uplynulém roce totiž předvedli impozantní výkony a navíc mají ještě spoustu plánů do budoucna.

Boxerka, plavec, střelec a cyklistka. To je sestava, která vyznamenání obdržela. Thajboxerka Viktorie Bulínová se ke své dnešní disciplíně dostala původně tak, že hledala sport pro zlepšení fyzické kondice, kterou potřebovala k hokeji. U thajboxu, který je někdy označován jako muay thai, ale nakonec zůstala. Dnes už je českou reprezentantkou, která se po účasti na mistrovství Evropy bude snažit dostat na mistrovství světa, které se příští rok koná v Rusku.

„Ve škole je ale mým hlavním cílem dodělat bakaláře, ve studiu bych chtěla dál pokračovat i na magisterském stupni. Ráda bych v budoucnu pracovala se zápasníky, protože vzhledem k různým váhovým kategoriím a náročným tréninkům je u nich správná výživa extrémně důležité,“ naznačuje svoji další cestu Bulínová coby studentka oboru Regenerace a výživa ve sportu.

Velký sportovní přesun udělala v minulosti také další oceněná, cyklistka Tereza Korvasová, jež studuje na Masarykově univerzitě na fakultě sociálních studií, konkrétně politologii a evropská studia.

Původem atletka se ke svému dnešnímu sportovnímu odvětví dostala díky příteli a odjetou má po letošku teprve druhou silniční sezonu. Přesto letos dokázala vyhrát akademické mistrovství světa v časovce žen, stala se mistryní republiky v časovce a poprvé v životě si také vyzkoušela atmosféru „velkého“ mistrovství světa.

Velkým sběratelem všemožných ocenění byl letos i plavec Dominik Vavrečka. Student oboru Kondiční trenér vylovil z bazénů na Českých akademických hrách hned deset medailí v různých plaveckých disciplínách a spoustu úspěchů posbíral také jako reprezentant ve vodním záchranném sportu – loni se účastnil mistrovství Evropy a letos také mistrovství světa.

Zatímco Vavrečka patří k nejmladší generaci univerzitních sportovců, střelec Jakub Tomeček už se mezi nimi drží řadu let. Účastník olympijských her v Londýně v roce 2012 už je na fakultě sportovních studií dokonce ve druhé polovině doktorského studia. V končícím roce 2018 se stal mistrem Evropy v týmové soutěži střelců skeetařů.

„Tím, že šlo vlastně o nový závod, si titulu vážíme úplně jinak než dřív,“ sdělil tehdy Tomeček po konci soutěže serveru idnes.cz. Odkazoval tak na nový model týmového klání, ve kterém se letos poprvé závodilo vyřazovacím způsobem.

Zatímco tento úspěch získal Tomeček jako člen tříčlenného týmu, páté místo na světovém šampionátu v Koreji a celkově osmé místo ve světovém žebříčku už jsou hlavně jeho osobní zásluha. V nadcházejícím roce 2019 se bude snažit vybojovat místo na olympiádě v Tokiu.

Hlavní novinky