Přejít na hlavní obsah

Hokejisty MUNI čeká další zápas play-off proti Univerzitě Karlově

Pokračování vyrovnané čtvrtfinálové série mezi Masarykovou univerzitou a Univerzitou Karlovou je na programu v sobotu, kdy se hraje v Praze. Před domácími fanoušky se hokejisté HC MUNI představí v pondělí 6. března. 

Hokejisté HC MUNI se radují z vítězného gólu v prodloužení.

Medvědi hráli v play-off na brněnském ledě poprvé v pondělí 27. února. Do poslední chvíle napínavé utkání nabídlo bouřlivou diváckou atmosféru. Na tribuně se tísnilo téměř 450 lidí. „Podpora našich fanoušků je celou sezonu naprosto fantastická a teď to opět potvrdili. Pro všechny je to velký přísun energie. Nejen pro hráče, ale i pro realizační tým a trenéry a velmi si to užíváme,“ popsal marketingový manažer HC MUNI Andrej Vandlik.

Hlučící dav příznivců brněnského celku hnal svůj tým za vítězstvím. Duel na stranu domácích překlopil svou trefou Štěpán Kučera, který až v prodloužení rozhodl o vítězství Masarykovy univerzity v poměru 3:2. Při oslavách pak hodil do davu diváků i svoji hokejku. Někdo má tak doma velice cenný suvenýr. „Když vstřelil ten gól, odšpuntoval v hale takový výbuch emocí, který jsem na zimáku ještě nikdy nezažil,“ uvedl Vandlik. 

Hokejisté HC MUNI tak soupeři oplatili úvodní porážku 3:8 na pražském kluzišti a zdramatizovali sérii hranou na tři vítězná utkání. Podle útočníka Róberta Mokrohajského měla na domácí vítězství vliv podpora fanoušků i fakt, že medvědi tentokrát nastoupili v plné sestavě. „Kromě toho je v šatně výborná atmosféra. Každý z nás chce vyhrát a každý chce na ledě nechat všechno,“ doplnil.

Radost fanoušků HC MUNI

Důležitý zápas série čeká oba soupeře v sobotu na ledě Univerzity Karlovy. Vítěz duelu získá před čtvrtým utkáním mečbol. „Hráči jsou soudržní a bojují jeden za druhého od začátku do konce. Pokud jim vysoké nasazení a odhodlání vydrží, nepochybuji o tom, že zvládnou porazit Univerzitu Karlovu i v následujících utkáních,“ sdělil Vandlik. Podle výsledku třetího zápasu budou medvědi doma, buď bojovat o rozhodující postupové vítězství, nebo o odvrácení vyřazení a vynucení si rozhodujícího pátého duelu v Praze. V případě postupu do semifinále HC MUNI narazí na vítěze základní části Engineers Prague.

Podpora vlastních fanoušků je zatím zásadním faktorem čtvrtfinálové série. Druhý zápas na brněnském ledě čeká HC MUNI v pondělí 6. března. Utkání začne ve 20:15 ve Sportcentru Lužánky. „Fanoušci mohou zažít výbornou atmosféru, legraci i drama. Ale hlavně svou návštěvou pomohou nám, protože jsou naším šestým hráčem na ledě. Když vyhrajeme, můžeme to společně oslavit,“ povzbudil příznivce Masarykovy univerzity Mokrohajský.

Hlavní novinky