Přejít na hlavní obsah

Sport na univerzitě? Zkuste volejbalový turnaj

Utkání v začátečnické obtížnosti se odehraje už 4. prosince. Konají se ale i další sportovní akce.

S partou kamarádů se můžete přihlásit na řadu sportovních akcí pořádaných nejen v univerzitních tělocvičnách. Foto: Archiv CUS.

Sezení v knihovně a na přednáškách, hodiny strávené u počítače při psaní seminárních prací. Každodenní život studenta nevypadá zrovna tak, jak se by se odborníkům na zdravý životní styl líbilo.

Právě proto se na MU chodí povinně dva semestry do tělocviku a další semestry je možné si za příjemnou cenu zaplatit. Komu ale třeba z časových důvodů vadí, že musí někam docházet pravidelně, má i jiné možnosti. Může se například s partou kamarádů přihlásit na jeden z volejbalových turnajů, které se v průběhu roku konají v univerzitních tělocvičnách.

„Stejně jako máme do tří skupin rozdělenou výuku volejbalu, tak rozdělujeme i turnaje," naznačuje Alena Švestková z Centra univerzitního sportu MU, která všechno organizuje. Studenti si tak mohou vybrat, zda se přihlásí na akci, která je určena pro hráče začátečníky, pokročilé nebo výkonnostní volejbalisty, kteří už závodně hrají nějakou soutěž.

V podzimním semestru se chystají ještě dva takové turnaje. Jeden na 27. listopadu pro mírně pokročilé a pokročilé hráče, který už má ovšem kapacitu naplněnou, a pak jeden na 4. prosince pro začátečníky, kam je možné se pořád ještě přihlašovat. „Jde o turnaj smíšených družstev, takže každé musí mít alespoň dvě ženy," vyslovuje jedinou podmínku Švestková.

Bližší informace najdou zájemci v pokynech, přihlášky mohou kapitáni družstev posílat až do 25. listopadu na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Volejbal ale není jediná sportovní akce, které se můžete zúčastnit. Do konce roku bude ještě např. mikulášské splutí Svratky a vánoční turnaj v basketbalu. Podívejte se do kalendáře.

Hlavní novinky