Přejít na hlavní obsah

K moři nebo do hor? Vyjeďte na letní sportovní kurz

Povinný tělocvik se dá splnit i sjížděním Vltavy nebo cyklistickou výpravou k Bodamskému jezeru.

Foto: Archiv FSpS.

Dostat kredity za sportovní kurz u moře, v horách nebo při sjíždění Vltavy? To není pohádka. Povinný tělocvik nemusíte plnit jen sportováním v Brně, ale třeba i na letním výcvikovém kurzu fakulty sportovních studií. Hlaste se, kapacita se rychle plní.

Ceny pobytů jsou daleko od jakýchkoli nabídek cestovních kanceláří. „Například desetidenní pobyt na ostrově Elba studenty přijde na necelých šest tisíc, a to včetně dopravy a ubytování v karavanech,“ vyjmenovává Pavel Kapoun. Jako správný vedoucí sportovního kurzu ale studenty na italském ostrově zahálet nenechá – právě naopak. Společně se věnují hned několika sportům, mezi kterými nechybí street dance, power jóga nebo pilates.

„Kurz, na který jsem vyrazila, byl zaměřený na aerobic. Podílela jsem se na všech aktivitách, i když to nebylo povinné, jednoduše mě to bavilo,“ líčí svoje dojmy z kurzu ve Francii studentka geologie a němčiny Aneta Lontrasová.

Celá nabídka fakulty zahrnuje osmnáct kurzů. Některé z nich se uskuteční přímo v Brně nebo jinde v Česku, deset z nich ale vyveze účastníky do zahraničí. Zastoupena je například Itálie, Rumunsko a Chorvatsko. V rámci jednoho z kurzů mohou studenti projet na kole nebo na bruslích čtyři země v okolí Rýna a Bodamského jezera: Švýcarsko, Rakousko, Lichtenštejnsko a Německo.

Netradiční forma kurzů zaručuje neopakovatelné zážitky. Zdeněk Zítka, který se studenty jezdí za turistikou na Slovensko, již zažil ledacos. „Přestože do Vysokých Tater jezdíme na konci léta, jednou se stalo, že napadl sníh. Túru na Rysy - nejnavštěvovanější vrchol Vysokých tater - jsme tedy absolvovali po kolena ve sněhu,“ popisuje s úsměvem lektor, kterého letos čeká už desátý výjezd.

Chtěli byste se na některý letní kurz přihlásit? Vyberte si na stránkách fakulty sportovních studií a vyplňte přihlášku. Tu je pak potřeba odevzdat (elektronicky či osobně) vedoucímu vybraného kurzu. Podmínkou je zaplacení zálohové platby do pěti pracovních dní po odeslání přihlášky přímo vedoucímu kurzu v jeho konzultačních hodinách. Přihlašování na letošní letní kurzy je už otevřené a nabídky lze s příplatkem využít i v rámci nepovinné výuky.

Hlavní novinky