Přejít na hlavní obsah

V kampusu se ukáží mistři světa v tanci

V hale FSpS se o víkendu koná jedna z nejprestižnějších tanečních soutěží pořádaných v Česku.

Ilustrační foto: RAW.hu.

Zatímco běžně se po tělocvičně fakulty sportovních studií v bohunickém kampusu prohánějí studenti a sportovci v tričkách a kraťasech, o víkendu tady bude podobný oděv téměř nepřípustný.

V hale FSpS se totiž koná jedna z nejprestižnějších soutěží ve standardních a latinskoamerických tancích v republice Brno Open 2012. „Lepší závodníky nikde jinde v Česku neuvidíte,“ láká jeden z organizátorů Martin Odstrčil.

Blýskavé oblečení a krása dam, elegance pánů a taneční figury dovedené do dokonalosti. To vše bude v kampusu k vidění od pátku až do neděle. Pořadatelé počítají s tím, že se na pomyslném parketu vystřídá asi 900 párů. Vejdou se? „Už jsme jich měli i tisíc, takže soutěže končily až v noci, ale myslím, že si poradíme,“ říká Odstrčil.

Tančit a závodit se bude v různých věkových kategoriích od dětí až po seniory. Nejmladší závodníci se představí v kategorii do 11 let. „Dorazí ovšem i mistři světa ve standardních tancích nebo šampioni v deseti tancích, což je kombinace standardu a latiny,“ upozorňuje Odstrčil.

Nejatraktivnější klání dospělých tanečnic a tanečníků jsou rozdělena do všech tří dnů. Vstupenky se dají koupit na místě.

Hlavní novinky