Přejít na hlavní obsah

Šampionát v biatlonu pomůže organizovat 310 studentů

Na mistrovství světa v biatlonu budou pomáhat i stovky studentů Masarykovy univerzity.

Studenti budou pracovat na tribunách, parkovištích i podél závodní trati. Foto: Archiv J. Soukupa.

Nové Město na Moravě hostí v první polovině února jednu z největších sportovních událostí, jaká se letos v České republice koná, mistrovství světa v biatlonu. Na jeho organizaci se budou výrazně podílet i studenti Masarykovy univerzity – 310 z nich bude na šampionátu pracovat jako dobrovolníci.

„Organizátoři nás kontaktovali na základě předchozích zkušeností. Potřebovali spolehlivé lidi, což naši studenti jsou. Situaci jim navíc hodně ulehčil univerzitní informační systém, který zpřehlednil přihlašování dobrovolníků,“ uvedla Sylva Hřebíčková z fakulty sportovních studií, jež měla výběr pomocníků na starost.

Nedělala to poprvé, posluchači MU už totiž v Novém Městě na Moravě pomáhali na loňských závodech světového poháru v biatlonu a horských kol.

Na mistrovství světa v biatlonu je bude možné potkat na parkovištích, na tribunách, kde budou dohlížet na bezpečnost, nebo třeba podél trasy závodů v roli takzvaných traťařů. „Přihlašovali se nám studenti ze všech fakult. Z mediků jsme vytvořili i skupinu zdravotníků,“ podotkla Hřebíčková. První dvacítce studentů začala služba už 9. ledna, každý z dobrovolníků odpracuje dohromady dvanáct dnů. Šampionát samotný pak startuje 7. února.

Ačkoliv budou dobrovolníci pracovat bez nároku na odměnu, pořadatelé se je přece jen snaží odměnit. Vyhlásili proto soutěž, ve které dva ze studentských pomocníků získají možnost strávit několik dnů s biatlonovou reprezentací. „Nápad vyšel od zástupců biatlonového svazu. Koneckonců někteří závodníci na fakultu sportovních studií chodili či chodí,“ podotkla Hřebíčková.

Dobrovolníci tak nebudou jediní, kdo bude na mistrovství světa univerzitu zastupovat. Mezi závodníky se objeví i její absolventi Zdeněk Vítek nebo Barbora Tomešová či současní studenti. Mezi ně patří bronzový medailista z loňského šampionátu Jaroslav Soukup i šéftrenér české reprezentace mužů Ondřej Rybář.

Hlavní novinky