Přejít na hlavní obsah

Student pomáhal na šampionátu a zachytil jeho atmosféru

Student filozofické fakulty vyrazil na mistrovství světa v biatlonu a svým fotoaparátem zachytil i dobrovolníky.

Radim Sedláček studuje filozofickou fakultu a k tomu asi osm let závodně střílí - Českou republiku reprezentoval třeba na Letní světové univerziádě. Organizaci velkých sportovních akcí tak zná hlavně z pozice závodníka.

„Vždycky jsem tam viděl spoustu dobrovolníků a zajímalo mě, jaké to je pomáhat při takové akci,“ vysvětluje Sedláček, co ho vedlo k tomu, že se sám přihlásil jako dobrovolník na mistrovství světa v biatlonu, které se v únoru konalo v Novém Města na Moravě.

Stal se tak součástí více než 300členného týmu studentů Masarykovy univerzity, kteří se na organizaci jednoho z největších sportovních podniků, jaký se letos v Česku koná, podíleli.

Jedna z hlavních hvězd šampionátu Martin Fourcade.
Úkolů měl spoustu, byl totiž členem takzvané Extra skupiny, kterou pořadatelé operativně nasazovali v místech, kde bylo zrovna potřeba. „Nejčastěji jsme hlídali na tribunách nebo uklízeli po závodech a odkláněli dopravu. Za dvanáct dnů jsem vyzkoušel asi deset pozic,“ vzpomíná Sedláček, jenž si takovou zkušenost pochvaluje. „Jsem moc rád, že jsem se přihlásil, byl to skvělý zážitek.“

Mezi zmiňovaných deset pozic patří i jedna, se kterou nejdřív skoro určitě nepočítal, Sedláček se stal neoficiálním fotografem výpravy brněnských studentů.

Hlavní novinky