Přejít na hlavní obsah

Na FSpS se bude hrát vrcholový basketbal

Klub Basket Brno si na fakultě a v její hale míčových sportů udělal svoji základnu.

Na zápasy nejvyšší české basketbalové soutěže Kooperativa NBL bude moct kdokoliv od příštího týdne chodit do haly Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Od této sezony se sem přestěhoval klub Basket Brno, který tak bude reprezentovat už druhý vrcholový sport, jenž má na fakultě svoji základnu. K utkáním už zde totiž nastupují i extraligoví badmintonisté.

Pro klub, jenž má v univerzitní budově také kanceláře managementu, i fakultu a její studenty by to mělo být oboustranně prospěšné.

„Přesunuli jsme se do úplně nových podmínek a chceme tady brněnský basketbal restartovat. Prioritou je dostat celý klub po všech stránkách nahoru, k čemuž by nám mělo právě nové prostředí pomoct. Předností kampusu je nová hala, máme tu k dispozici posilovnu, diagnostické centrum, hned vedle je nemocnice. Je to velký krok kupředu,“ uvedl trenér Zoran Helbich, jehož družstvo skončilo v předchozí sezoně na jedenáctém místě tabulky, tedy předposlední.

Podle děkana fakulty sportovních studií Jiřího Nykodýma je příchod basketbalového klubu na fakultu naplněním přání, které měl s kolegy od chvíle, kdy škola získala nové prostory v bohunickém univerzitním kampusu. „Už tehdy jsme si přáli, abychom tady měli sport té nejvyšší úrovně. Z této spolupráce mám radost tím spíš, že o basketbalu se říká, že je to vysokoškolský sport.“

Letošní sezona bude jiná. Přišli noví hráči a po letech se stěhujeme do Kampusu. Jedna věc se ale nemění. Uspět můžeme jen s vámi. Přijďte nás v úterý podpořit.

Zveřejnil(a) Basket Brno dne 23. září 2016

První domácí zápas letošní sezony se v hale míčových sportů odehraje v úterý 27. září od 19 hodin. Celkem se jich zde bude konat do začátku února jedenáct. Kromě toho, že se studenti budou moct hned po přednášce chodit dívat na nejlepší české basketbalisty, řada z nich pocítí výhody nové spolupráce přímo ve výuce.

„Data ze sportovní diagnostiky týmu, která se u nás bude provádět, mohou tvořit základ odborných prací a výzkumu našich studentů. Vzájemná propagace činnosti pak může přivést více fanoušků basketbalu do hlediště a větší zájem mladých lidí o sport a studium,“ sdělil děkan, který očekává, že nejvíc se působení týmu na fakultě promítne do oborů Trenérství a Regenerace a výživa ve sportu.

Mezi fakultou a klubem aktuálně existuje roční smlouva, předpokládá se ale, že oba subjekty budou svázané dlouhodobě. „Těšíme se na to, jsme zvědaví, jaké budou ze strany studentů ohlasy,“ dodal ještě kapitán brněnského týmu Michal Křemen.

Hlavní novinky