Přejít na hlavní obsah

10 důvodů, proč se přihlásit na Masarykovu univerzitu

Přemýšlíte, jestli je studium na brněnské univerzitě to pravé? Máme pro vás několik pádných argumentů.

Váháte kam podat přihlášku na vysokou školu? Vysvětlíme vám, proč je právě Masarykova univerzita ta správná volba.

1. Vyberete si z pestré nabídky

Máme tu pro vás skoro 600 oborů, které se dají různě kombinovat. Jak se v tom vyznat? Pokud ještě nemáte přesnou představu, přečtěte si, jak přijít na to, co by mohlo být to pravé pro vás. Pokud už máte základní představu, vyberte si podle našich hlavních témat.

2. Dostanete prostor růst

Chcete se rozvíjet nejen v oborech, které jste si vybrali jako hlavní? Zapisovat si předměty na dalších fakultách, specializovat se, ozvláštnit svůj profil netradiční dovedností nebo znalostí? Dveře máte otevřené.

Zapisujte si předměty z celé univerzity od práva, přes informatiku až po ekonomii, učte se jazyky. Je to jen na vás. Pány svého rozvrhu jste na Muni především vy sami.

3. Studium spravujete přes internet

Na Masarykově univerzitě jsme vstoupili do 21. století dřív, než vůbec začalo. Studium si u nás studenti vysokoškoláci spravují přes elektronický informační systém už tak dlouho, že si skoro nikdo nepamatuje, že by to bylo jinak. V možnostech toho, co všechno se v systému dá vyřídit, aniž byste museli někde stát ve frontě nebo zbytečně dojíždět, jsme špička nejen v rámci Česka.

4. Podíváte se do světa

Studium je skvělá příležitost podívat se na delší dobu do zahraničí. Nejen že se to hodí životopisu, ale hlavně je to nezapomenutelná zkušenost. Na Masarykově univerzitě je navíc bezkonkurenční nabídka studijních i pracovních výjezdů, takže pokud budete jen trochu chtít, podíváte se ven hned několikrát a ještě k tomu dostanete štědré stipendium na pokrytí hlavních nákladů.

Jedinečná atmosféra Jakubského náměstí v centru Brna.

5. Budete žít ve městě studentů

Moravská metropole patří mezi nejlepší studentská města světa podle hodnocení samotných vysokoškoláků. Těšit se můžete na to, že tu potkáte spoustu mladých lidí, otevře se vám pestrá nabídka služeb a kulturních akcí, barů a pivnic, které patří mezi nejlepší v Česku, a stoprocentně si tu najdete kamarády na celý život.

6. Nezruinujete svoji peněženku

Brno je sice druhé největší město v Česku, pokud jde ale o ceny, není problém v něm žít levně jako na maloměstě, stejně jako se pořádně rozšoupnout jako v pořádné evropské metropoli. Záleží na tom, co vás studentský rozpočet unese. A pokud ho potřebujete něčím rozšířit, čeká tu na vás i velký nabídka brigád.

Bydlení na první roky seženete na kolejích, později se spíš budete chtít přesunout na privát. Na obědy můžete chodit do menzy (ideální poměr cena/kvalita), nově máme i Veggie bar. Podívejte se, jaké jsou v Brně náklady na život.

7. Zapojíte se do výzkumu

Láká vás kariéra vědce? Patříme mezi těch několik českých vysokých škol, kde se dělá v řadě oborů věda na skutečně mezinárodní úrovni. Šikovný student se tak může už během prvních ročníků dostat do výzkumných týmů, které opravdu posouvají lidské poznání. Koukněte se, v čem vynikáme.

8. Získáte praxi

Chcete už během studia získávat praxi v oboru? Ve většině oborů, které se na Masarykově univerzitě učí, můžete praktické zkušenost sbírat přímo v Brně, ať už v rámci povinných praxí nebo dobrovolně. A když vám to tu začne být malé vyjeďte na stáž třeba do zahraničí, dostanete na to i stipendium.

9. Nastartujete kariéru

Dokončit školu je základ a s prací při studiu se to nemá přehánět. Záleží nám ale na tom, abyste už v době státnic měli pracovní nabídku na stole. A skoro 70 procent našich čerstvých absolvent už kolem státnic skutečně práci má nebo ví, kam nastoupí. A ten zbytek práci zpravidla nemá jen proto, že se chystá na další studium, nebo cestovat. Najít si uplatnění pomáhá studentům naše vlastní kariérní centrum a jeho portál JobCheckIN.

10. Zamilujete se 

Do Brna, do svojí budoucí alma mater, do kluka na přednášce, do holky ve frontě na oběd. To je jedno. Na Masarykově univerzitě se to prostě stane :)

Hlavní novinky