Přejít na hlavní obsah

7 důvodů, proč studovat v Brně

Sedne vám Brno jako město, kde strávit svá studentská léta? Lepší místo pro studium byste těžko hledali široko daleko.

Ikonou Brna je katedrála svatého Petra a Pavla (zkráceně Petrov).

Tím hlavním důvodem, proč studovat v Brně, je samozřejmě Masarykova univerzita. Pro každou vysokou školu je ale zásadní i prostředí, ve kterém se nachází. A Muni má to štěstí, že je zrovna v Brně. Městě, které je pro vysokoškoláky jako stvořené.

1. Brno je město studentů

Každý pátý člověk, kterého v Brně potkáte je student. A pokud vyrazíte do centra města večer, bude to zřejmě každý druhý. Pro atmosféru ve městě je to naprosto zásadní. Málokde narazíte na takovou koncentraci mladých akčních lidí, kteří se chtějí kamarádit, dávat dohromady zajímavé projekty nebo se chodit bavit. Také proto patří Brno ve světovém žebříčku QS mezi top studentská města podle hodnocení samotných vysokoškoláků.

2. V Brně je všude blízko

Před chvílí jsme tu napsali sousloví "moravská metropole". No, metropole. Brno opravdu není žádné velkoměsto. Jeho centrum projdete pěšky za 15 minut a i když je město se skoro 400 tisíci obyvateli docela velké, hustá síť veřejné dopravy vám garantuje, že i z těch největších okrajů města cestujete do centra maximálně půl hodiny. Z privátu i z kolejí to tak do školy máte vždycky blízko a pokud musíte přejíždět mezi různými univerzitami budovami, nikdy tím neztratíte příliš času.

3. Život v Brně nestojí majlant
Superlevné Brno není, pořád je to druhé největší město v České republice. Protože je tu ale hodně studentů, služby jsou tu na ně nachystané, a tak není problém i centru Brna nebo v jeho okolí narazit na cenově dostupné ubytování, obchody a hospody. Bydlení ve dvoulůžkovém pokoji seženete ať už na koleji nebo na privátu v ceně kolem 3000 Kč za měsíc, čtvrtletní jízdenku na MHD pořídíte za 685 Kč, jídlo v menze vás přijde na 15 až 50 kč.

Legendární pivo na stojáka na Jakubském náměstí.

4. V Brně jsou nejlepší bary a kavárny

Město, které voní kávou. Právě tak se o Brně mluví v posledních letech a je pravda, že v Česku nenajdete místo s tak velkou koncentrací kvalitních kaváren. Dobrou kávu si tu dokonce koupíte ve stáncích na ulicia to se při studiu rozhodně hodí. Podobně se dá mluvit i o řadě zdejších barů. Patří mezi nejoceňovanější v Česku a přitom není problém do nich zajít studentsky oslavit třeba zkoušky. Čím dál víc hospod zároveň láká na nejrůznější pub quizy, takže pokud si chcete u pití piva procvičit i mozkové závity, možnosti jsou téměř neomezené.

5. Brno jede na inovační vlně

O Brně se mluví čím dál víc jako o městě start-upů. Mladí lidé soustředění kolem vysokých škol nebo Jihomoravského inovačního centra se tu snaží realizovat své nápady, se kterými proráží ve světě. A netýká se to zdaleka jen trendového IT byznysu, který v Brně zažívá skutečně velký boom.

Brno patří k Masarykově univerzitě a univerzita k Brnu.

6. Brno je mezinárodní a přitom bez turistů

Čím dál víc angličtiny i dalších cizích jazyků je slyšet nejen na chodbách univerzit, ale i v ulicích Brna. Není za tím však rozvoj turistiky, která dokáže být pro normální život i docela nepříjemná, ale spíš fakt, že v Brně studuje a pracuje čím dál v cizinců ze všech koutů světa. Pro vás to znamená víc příležitostí potkat talentované lidi a zažít něco nového zajímavého.

Sportovat můžete rekreačně, ale i v barvách své univerzity.

7. Brno je kulturní i sportovní

Ať už jste typ, která rád chodí do divadel, kin a na nejrůznější debaty a besedy, nebo preferujete jít si zasportovat, Brno vás uspokojí po všech stránkách. Jako studenti si navíc bude užívat studentských slev na vstupné. Spíš než co večer dělat, tak budete v Brně spíš řešit problém, čemu dát přednost. A pokud budete jen trochu chtít, můžete být i zajímavých akcí nejen jako diváci, ale i jako jejich organizátoři.

Hlavní novinky