Přejít na hlavní obsah

Jak si vybrat obor na poslední chvíli? Poradíme

Nasměřujeme nerozhodnuté. Podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu je možné ještě do středy 28. února.

Následujte Masaryka! #followmasaryk

Nechali jste výběr oboru na poslední chvíli a najednou zjistili, že nevíte, pro co se rychle rozhodnout? Připravili jsme pro vás pár rychlých tipů, které vás můžou navést. Podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu můžete ještě do středy 28. února.

Ve škole vás nejvíc baví základy společenských věd a s chutí sledujete, co se děje doma i ve světě? Podívejte se, co nabízí obory jako Politologie, Mediální studia a žurnalistika, Sociologie nebo Mezinárodní vztahy.

Když se ostatní ve třídě ušklíbají nad učením letopočtů, vy dobře víte, že v dějinách je klíč k pochopení všeho? Projděte si profily oborů, jako je Historie, Archeologie, Dějiny umění či Etnologie.

Baví vás poznávat lidské tělo i zvířecí říši a nedělají vám problém ani chemické vzorečky? Pak by pro vás to pravé mohly být Všeobecné či zubní lékařství nebo obory, jako je Biochemie či Molekulární biologie a genetika.

Nejvíc se chytáte v zeměpise a vůbec vždycky, když se řeší něco, co se týká uspořádání planety Země? Pak by to pravé pro vás mohla být Geografie nebo Geologie.

Strávili jste střední školu na sportovních turnajích a nejlíp se cítíte při hodinách tělocviku? Na oborech, jako je Tělesná výchova a sport, Regenerace a výživa ve sportu nebo Animátor sportovních aktivit určitě najdete, co hledáte.

Nikdy jste nechápali, jak někomu může stačit umět jenom česky? Cítíte se jako světoběžníci? Vybírejte z více než dvou desítek oborů zaměřených na cizí jazyky od angličtiny, přes japonštinu až po katalánštinu.

Není vám cizí matematika a láká vás svět byznysu? Prozkoumejte nabídku oborů z oblasti ekonomie a managementu. Pro uplatnění v peněžnictví, firemních financích či účetnictví skvěle připravuje třeba obor Finance.

Vidíte se v budoucnosti jako advokáti nebo soudci? Rádi přemýšlíte nad otázkami práva a spravedlnosti? Chcete měnit veřejný prostor kolem sebe? Podívejte se, co by vám sedlo mezi obory z oblasti právo a veřejná správa.

Je vám blízký svět počítačů a v hodinách informatiky zíváte, protože jste už někde úplně jinde než zbytek třídy? Projděte si obory z oblasti informatika, programování a výpočetní technika.

Ať už to bylo na hodinách češtiny nebo matematiky, prostě kdekoliv, měli jste vždycky tak trošku pocit, že u té tabule byste jednou mohli stát taky? Tak se podívejte na učitelské obory.

Těšili jste se vždycky na hodiny fyziky jako na smilování a na rozdíl od ostatních, jste měli pocit, že díky ní rozumíte víc zákonitostem světa kolem sebe? Prohlédněte si, co vám můžou nabídnout obory, jako je například Biofyzika nebo Nanotechnologie - aplikovaná fyzika.

Hlavní novinky