Přejít na hlavní obsah

Kámoši pryč a město liduprázdné? Přes léto se v Brně nudit nemusíte

Několik užitečných tipů, co dělat letos v létě v moravské metropoli.

Brigáda, povinná praxe nebo společné chvíle se svým partnerem – důvody, proč někteří po skončení semestru zůstávají na prázdniny v Brně, se různí. Pokud mezi takové lidi patříte, nejspíš uvítáte několik tipů na to, jak tady horké letní dny strávit. Není jich málo.

Šlápněte do pedálů

Okolí Brna přímo vybízí k projížďce na kole. S výběrem vhodné trasy by mohl pomoci i nový cykloprůvodce Turistického informačního centra. Najdete v něm devět tras, které vás zavedou po okolí brněnského Priglu.

Pokud žádný bicykl v Brně nemáte a nemůžete si ho zapůjčit od známého, vyzkoušejte růžová Rekola. Čtyřhodinový cyklovýlet vás přijde na 90 korun.

Po projížďce můžete zajít na filmovou klasiku. Horký prázdninový večer a filmový zážitek v uvolněné atmosféře – obojí spojují letní kina. V Brně již během července a srpna funguje hned několik. Stačí se jen posadit do hlediště.

Letní kino na Špilberku.

Sejdeme se Uprostřed

Milovníci vína ať zajdou 20. července do Denisových sadů na akci s názvem Ovínění pod Petrovem. Budou tam moci ochutnat pětadvacet druhů moravských i světových vín, a k tomu si dát něco na zub od těch nejlepších brněnských podniků

Toto setkání patří k festivalu Uprostřed, který má propojit lidi různého věku i kultur. Podle pořadatelů uživí brněnské ulice, náměstí i zapadlé kouty. Pokusí se o to i připomínka srpnových událostí OKUPACE 68’. Na Malinovského náměstí se proto bude 21. srpna tančit a zpívat.

Vezměte to šusem

Mariánské údolí v Líšni je známé pro svou soustavu lesy obklopených rybníků. Málokdo ale ví, že hned na začátku této turistické stezky stojí kilometr dlouhá bobová dráha. Pokud tedy stojíte o trochu adrenalinu a chcete si vychutnat rychlý vítr ve tváři, vyrazte právě tam. Mají tam otevřeno od 10 do 18 hodin. Jedna jízda vyjde na 60 korun, pětkrát se svezete za dvě stovky.

Sportovní událost roku, která by mezi těmito tipy rozhodně neměla chybět – to je Velká cena České republiky silničních motocyklů. Na Masarykově okruhu se jezdí už od roku 1950 a ani letošek nebude výjimkou. Hlavním lákadlem je závod Moto GP, jehož závodníci se se svými stroji postaví na startovní čáru 5. srpna.

Kdo patří mezi motocyklové fajnšmekry a rád by si užil závod přímo z tribuny na okruhu, neváhejte. Zbývá už jenom pár vstupenek, které rychle mizí.

Na zpěváky, i na Mars

Také hudební festivaly neodmyslitelně dotváří správnou letní atmosféru. Jestli se vám nepodaří dostat se z Brna na ty nejznámější a největší, navštivte Léto Fest. 3. a 4. srpna pisárecké výstaviště rozezní známé české kapely jako třeba Chinaski, MIG 21 nebo Kabáti. Návštěvníci za dvoudenní vstupenku zaplatí 900 korun.

Poslední červencové dny a celý srpen pak budou ideální dobou na poznávání vesmíru. Do Brna totiž zavítala světová výstava Cosmos Discovery, jaká se v České republice ještě neobjevila.

Výstava ukazuje modely i původní díly.

Nejde přitom o jen tak ledajakou expozici. Každý, kdo se přijde podívat, uvidí celou řadu originálních exponátů, kupříkladu výbavu kosmonautů včetně skafandru, trysku raketoplánového motoru anebo kosmickou stravu.

Víc než dvě stovky vystavovaných předmětů, které se nejednou proletěly do vesmíru, najdete v areálu výstaviště. Doporučujeme s návštěvou neotálet, protože výstava končí poslední prázdninový den.

Hlavní novinky