Přejít na hlavní obsah

Vysokoškoláci oslaví jaro na dvou majálesech

Každoroční studentská oslava jara se v Brně odehraje na dvou festivalech 4. a 10. května.

Tradiční Brněnský Majáles s patnáctiletou tradicí se odehraje v sobotu 4. května na výstavišti. Kromě bohatého hudebního programu, v rámci kterého na akci vystoupí třeba skupiny Kryštof nebo Mirai, se už před začátkem samotné akce uskuteční velký průvod z náměstí Svobody. V jeho čele budou kandidáti na krále a královnu ze všech univerzit, následovat je budou všichni ostatní studenti a kapely na alegorických vozech.

Za Masarykovu univerzitu se organizace akce letos ujali členové Nadačního fondu studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, a převzali tak štafetu po Munii, která vše kolem Majálesu zajišťovala v předchozích několika letech.

„Na výstavišti bude pod naší taktovkou fungovat Muni zóna, ve které si nejrůznější aktivity připraví 15 studentských spolků. Stánek tam bude mít i Zombiewalk, odpočinek nabídneme třeba u vodních dýmek,“ popsala Barbora Ivanová z nadačního fondu.

Organizátoři Majálesu i královský pár už za sebou mají celou řadu doprovodných akcí. Stavěli třeba májku na náměstí Svobody, utkali se s dalšími kandidáty v královské debatě a spolu s ostatními studenty vyčistili okolí fakult na tradiční ekologické akci odpadkobraní.

Vstupenky na Majáles jsou stále v prodeji buď na facebookové stránce Nadačního fondu studentů FF MU (s drobnou slevou), nebo přímo na webu www.brno.majales.cz. Na místě už vstupenky v prodeji nebudou.

Studentský Majáles za studentskou cenu

O týden později, v pátek 10. května, se uskuteční Studentský Majáles v areálu Hněvkovského v Komárově. Mladší akce sází na autenticky studentský přístup – organizují ji výhradně studenti a i vstupné je studentské – jen 100 korun.

Organizátoři zveřejňují program postupně, zatím lákají třeba na hudebníka Pokáče, skupinu Skyline nebo na skate contest. Za Masarykovu univerzitu se do organizace letos vrhla Masarykova studentská unie (Munie).

„S Brněnským Majálesem, ve kterém jsme se angažovali dřív, se neloučíme úplně, budeme tam mít svůj spolkový stánek, rozhodli jsme se ale pro změnu a hlavní úsilí nyní směřujeme do organizace Studentského Majálesu,“ vysvětlila prezidentka Munie Johana Bojanovská.

Munie chystá ve své zóně především zážitkové aktivity, slibuje ale také připomenout stoleté výročí MUNI. Lístky na Studentský Majáles jsou v prodeji na jeho facebookové události.

Hlavní novinky