Přejít na hlavní obsah

Výtěžek z oslavy pomůže nemocným

AnotacePuleniKdyž v říjnu studenti 4. ročníku medicíny na Lékařské fakultě oslavili polovinu studia, nebyla to jen tak obyčejná party. Výtěžek z akce, které se zúčastnilo více než tisíc lidí, totiž putoval na dobročinné účely. V první polovině listopadu tým organizátorů předal dar v hodnotě třiceti tisíc korun ve formě přikrývek a polštářů Léčebně pro dlouhodobě nemocné (LDN) v Bílovicích nad Svitavou.

„Chtěli jsme navázat na tradici založenou vloni, kdy jsme výtěžek z této akce předali Hospicu svatého Josefa v Rajhradu. Volba, jak využít peníze, byla zcela na nás a byla víceméně náhodná. Chtěli jsme ale pomoci někde, kde je to v rámci institucí patřících k fakultní nemocnici opravdu potřeba,“ uvedl jeden z organizátorů Jan Kocanda.
Tým organizátorů Medického půlení. Foto: Archiv J. Kocandy.
Tým organizátorů Medického půlení. Foto: Archiv J. Kocandy.

Primář LDN v Bílovicích Radomír Křenek neskrýval své nadšení, k celkovému stavu v oblasti léčení starších dlouhodobě nemocných lidí byl však spíše skeptický. „Od studentů je to chvályhodná aktivita, protože zvláště problematika geriatrie třeba ve srovnání s dětskými odděleními dnes mnoho lidí nezajímá, a jsme proto vděční za každý dar. Je ale smutné, že takové základní věci, jako jsou nové deky, musíme získávat formou charity,“ posteskl si primář Křenek.

Hlavní novinky