Přejít na hlavní obsah

Univerzita se stane vaším druhým domovem

Studentka pedagogické fakulty Pavlína Malíková vítá prváky na Masarykově univerzitě.

Pavlína Malíková

Milí prváci, v první řadě vám moc gratuluji k úspěšnému složení přijímacích zkoušek! Jistě vás to stálo spoustu času a úsilí. Obzvlášť pro vás maturanty muselo být období karantény velmi náročné, a tak jste si určitě dopřáli patřičný odpočinek. Neusněte ale na vavřínech! Než se nadějete, bude tu říjen a s ním spojený první semestr na vaší vysněné vysoké škole. Proto je důležité se na to alespoň trošku připravit.

Určitě už vám spousta kamarádů vyprávěla o tom, jaký byl právě jejich první semestr a co jim studium dalo, nebo také vzalo. Možná jste slyšeli, že každá zkouška je jako maturita, nebo naopak, že žádná zkouška nesahá maturitě ani po kotníky. Někdo vám řekne, že je ve škole každý den od rána do večera, ostatním zase stačí, když se tam vydají jednou za týden na pár hodin. A co teprve, když přijde řeč na počet vypracovaných seminárek za semestr!

Ať už jste slyšeli cokoliv, nemusíte se ničeho bát. Pro začátek vám postačí zapamatovat si UČO, přihlásit se do Informačního systému a najít učebnu, ve které bude probíhat vaše první hodina. Třeba si přímo vedle sedne osoba, která se stane vaším celoživotním kamarádem a budete spolu sdílet slasti i strasti společného studia.

Postupem času také zjistíte, že Masarykova univerzita není jako každá jiná vysoká škola. O své studenty se stará a vždy jim chce nabídnout jenom to nejlepší. Snaží se pomoci nejen studentům, ale i ostatním lidem v nouzi. A jak jsme se mohli minulý semestr v době koronavirové krize přesvědčit, lidskost a ochota na této univerzitě opravdu nechybí. V průběhu studia narazíte na kantory, kterým na vás záleží téměř jako na vlastních dětech. A to bez nadsázky. Možná sami zjistíte, že se budovy vaší fakulty brzy stanou vašim druhým domovem.

Každý z nás prožívá léta strávená na univerzitě jinak, ale jedna věc je pro všechny studenty stejná. Vysoká škola je součástí našich životů a hraje v nich důležitou roli. Tak se pojďte postarat o to, abyste na tyto časy vždy vzpomínali jako na to nejlepší období života!

Pavlína se v době koronakrize zapojila jako dobrovolnice do hlídání dětí pracovníků Fakultní nemocnice Brno.

Hlavní novinky