Přejít na hlavní obsah

Proč si vybrat Lékařskou fakultu MUNI?

Zájem o studium na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity trvale roste a v současnosti v porovnání s ostatními lékařskými fakultami v Česku evidujeme v Brně nejvyšší množství přihlášek. Mimo excelentní vybavenost, skvělé pedagogy a širokou nabídku studijních programů lze zmínit také stoprocentní profesní uplatnění absolventů. 

Nela Pelánková, studentka 5. ročníku Všeobecného lékařství.

„Zaujal mě progresivní přístup k výuce a moderní zázemí, proto byla MED MUNI moje první a jediná volba,“ říká Nela Pelánková, studentka 5. ročníku Všeobecného lékařství.

Jaké nabízíme programy?

Můžete si vybrat šestileté studium Všeobecného lékařství, pětileté studium Zubního lékařství anebo zvolit studium v některém z deseti tříletých bakalářských programů. Pro studenty navazujících magisterských programů nabízíme pět dvouletých studijních programů.

Jak u nás vypadá studium?

Základ studia tvoří přednášky, semináře a výuka v laboratořích i na pitevnách. Do výuky jsou zapojeny interaktivní prvky a nejmodernější technologie našeho Simulačního centra. Studenti zubního lékařství a bakalářských programů se dostanou do praxe už od prvních ročníků.

U všeobecného lékařství jsou první roky zaměřeny na preklinické studium, během nichž poznáte lidské tělo a to, jak funguje. Studenti organizují doučování nebo praktické semináře a už během studia se můžete zapojit do vědeckého výzkumu na teoretických ústavech i klinikách.

Jak se u nás budete cítit?

Poznáte, že to u nás není jen o dřině pro získání diplomu, ale o přípravě na skutečný život v oboru. Náš záběr je široký, stejně jako jsou proměny v oblasti medicíny. Už na začátku studia můžete najít parťáky ve fakultních spolcích, kde získáte podporu od starších kolegů. Studium totiž není jen o knihách, je o lidech, kteří vám pomohou posouvat se vpřed.

Jak fakultu hodnotí studenti?

„Naše fakulta je velká, ale místo pro seberealizaci na ní najdou studenti všech programů. A jsem vděčná za to, jak podporuje studentské aktivity, což rozhodně není běžné. Díky tomu u nás najdete řadu šikovných lidí, kteří už během studia dělají tento svět lepším místem. Potkáváme se například na osvětových akcích pro veřejnost, protože zdraví začíná u každého z nás tím, že o něj pečujeme. Ne až v čekárně lékaře, když už o něj více či méně přicházíme,“ říká Nela.

Co poradit těm, kdo si chtějí naši fakultu vybrat?

„Investujte čas do hledání studijního programu, který vás bude opravdu bavit, a pak se hlavně soustřeďte na přijímačky. Určitě bych nenechávala věci osudu a učila se průběžně – individuálně, s kamarády nebo na kurzech. Je možnost přijetí bez přijímaček? Máte dobré známky? Jazykové certifikáty? Pracovali jste na středoškolské odborné činnosti? Využijte všechny informace, ať se dostanete do svého vysněného programu,“ drží pěsti Nela.

Hlavní novinky