Přejít na hlavní obsah

Filmový festival připravovaný studenty zve do Brna

AnotaceCinemaMundi
Druhý ročník filmového festivalu Cinema Mundi se uskuteční 2. až 9. března v kině Palace Cinemas ve Velkém Špalíčku. Hlavní programová sekce představí stejně jako vloni ty nejlepší celovečerní filmy uplynulého roku z přibližně šedesáti národních kinematografií světa.

Filmy budou rozdělené do sedmi kategorií podle své zeměpisné a kulturní příslušnosti. Každý festivalový den se pak zaměří na jednu z nich, a to nejen filmově, ale i doprovodnými akcemi. Návštěvníci festivalu se mohou těšit například na snímek V lepším světě od mezinárodně uznávané dánské režisérky Susanne Bier, na francouzské filozofické drama O bozích a lidech nebo festivalový hit z Rumunska Když chci, tak si písknu.

Na přípravě festivalu se mimo jiné podílejí i studenti Masarykovy univerzity. Překládají titulky k festivalovým filmům a připravují nejrůznější workshopy a přednášky na témata spojená s promítanými filmy.

V prostorách Masarykovy univerzity se také uskuteční besedy se zahraničními hosty − tvůrci festivalových snímků. Potvrzená je například Hilda Hidalgo – kostarická režisérka, která se na Cinema Mundi představí se svým debutem O lásce a jiných běsech.

Více na www.cinemamundi.info

Hlavní novinky