Přejít na hlavní obsah

Máte v šuplíku krátký film? Přihlaste ho na festival

Na filmový festival fakulty informatiky se mohou se svými snímky hlásit studenti a absolventi MU do 9. dubna.

Na fakultě informatiky se nevěnují jenom počítačovým technologiím, v tamější nabídce volitelných předmětů se dá najít i audiovizuální tvorba. Právě tu budou studenti tradičně prezentovat na třináctém ročníku místního filmového festivalu. Do soutěžní sekce se ale může přihlásit jakýkoliv student Masarykovy univerzity. Čas je ještě do 9. dubna.

Jaké jsou přesné podmínky? Stačí, aby byl hlavní autor přihlášeného filmu studentem nebo absolventem MU. Film pak nesmí překročit délku osmi minut. Odborná porota následně rozhodne, jestli ho zařadí na přehlídku.

Filmový festival FI se letos uskuteční ve čtvrtek 16. května s mottem: Letos to bude trhák. „V sedm hodin večer se na fakultě otevřou tři promítací sály s celkovou kapacitou kolem tisíce diváků. Vstup je pro všechny zdarma,“ doplňuje jedna z organizátorek Zdeňka Sitová.

Letos se bude promítat kolem dvaceti krátkometrážních filmů. Snímky přímo na festivalu hodnotí jak odborná porota, tak diváci. Vítězem festivalu se tedy stanou dva filmy. Jejich tvůrci dostanou putovní sošku Filmobola (maskota festivalu) a další věcné ceny od sponzorů.

Jedním z vítězů minulého ročníku byl fiktivní dokument Radima Urbáška lež.org, vybízející k zamyšlení o relativnosti předkládaných pravd na internetu.

Zájem o festival každým rokem stoupá. „Posledních několik ročníků nedostačuje ani paralelní promítání v největších sálech fakulty, které pojmou dohromady přes 600 diváků, a někteří návštěvníci si nesednou,“ upozorňuje ředitel festivalu Petr Sojka a nabádá všechny, aby přišli na festival v dostatečném předstihu.

Hlavní novinky