Přejít na hlavní obsah

JobAcademy nabídne workshopy pro nastartování kariéry

Nasměrovat se k budoucí kariéře během jednoho dne? JobAcademy se uskuteční 10. dubna. Registrace už začala.

Nasměrovat se k budoucí kariéře během jednoho dne? Už podruhé se o to pokouší konference JobAcademy, která se uskuteční 10. dubna v hotelu Continental. Registrace už začala. Na akci, kterou pořádá Kariérní centrum MU, mají studenti možnost potkat personalisty, osobní kouče i úspěšné podnikatele, kteří přijdou poradit, jak profesní dráhu co nejlépe nastartovat.

Od baristů přes psychology až po imagemakera
Přednáškovou část programu zahájí studenti Masarykovy univerzity, kteří se vrhli na podnikání a otevřeli si v Brně bar. Podělí se svými zkušenostmi ze začátků i s tím, jak se jim podařilo zužitkovat znalosti z oborů, které s mícháním drinků až tak nesouvisí. Poté se k nim přidá mimo jiné psycholog vyučující psychologii přesvědčování Stanislav Galík nebo znalec etiky Daniel Šmíd.

Stejně jako loni dostanou účastníci šanci projít také několika praktickými workshopy. Nahlédnou skrze ně do práce personalistů, kteří vybírají, kdo kterou pracovní pozici získá a kdo ne. Můžou si nechat posoudit vlastní životopis nebo se potrénovat v asertivní komunikaci a sebedisciplíně.

Žádný univerzální návod, ale inspirace
Nebudou mluvit jenom profesionálové z oblasti osobního a kariérního růstu, ale také ti, kteří svou cestu trhem práce už našli. Během kolektivní přednášky Zapomeňte na univerzální návod absolventi Masarykovy univerzity představí své klikaté cesty za prací snů. V loňském ročníku svůj příběh vyprávěli právnička, informatik i student z fakulty sportovních studií.

Zájemci se můžou na jednotlivé části letošního programu přihlásit skrze stránky konference. Registrace končí den před konferencí, do poslední chvíle proto bude možné nahradit případné odpadlíky.

Premiérový ročník akce získal cenu za počin roku v soutěži Národní cena kariérového poradenství.

Hlavní novinky