Přejít na hlavní obsah

V AIESEC se studentům otvírá svět příležitostí

aisec_anotace.jpgAIESEC je největší studenty řízená organizace na světě. Působí v 89 zemích světa, na více než 800 univerzitách. Organizace zabezpečuje odborné praxe pro české studenty v zahraničí a pro zahraniční studenty v České republice. Díky organizování těchto praxí si studenti mohou během vysokoškolského studia vyzkoušet všechno to, co se ve škole nenaučili.
Členství v AISEC přináší zejména možnost seberealizace při práci v týmu a jeho vedení, dále zkušenosti z přípravy různých projektů či z organizování seminářů. Členové se zúčastňují schůzek s manažery, konferencí, získávají trénink od profesionálů a mohou komunikovat se studenty ze zahraničí. Sami pak mají možnost vycestovat na pracovní stáž do zahraničí v rámci vnitřního výměnného programu. „Práce v týmu mi pomohla získat nové znalosti, zkušenosti a kontakty. Vyzkoušela jsem si také práci na organizaci mezinárodního projektu a před nedávnem jsem úspěšně kandidovala na pozici teamleadera. Znamená to, že vedu tým čtyř studentů, se kterými společně pracujeme na podobných projektech jako já v začátcích,“ říká Veronika Borošová, jedna z členek AISEC.

„Měla jsem možnost vyzkoušet si projektový management při organizování konference, při náboru studentů, kteří odcestovali na praxi, sama jsem měsíc pracovala v pobočce AISEC v Makedonii a před nedávnem jsem se vrátila z mezinárodní konference v Indii,“ vypočítává své vlastní zkušenosti v rámci AISEC prezidentka brněnské pobočky Eva Mikitová. Zájemci o členství mohou psát na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se mohou zúčastnit informačních schůzek, které budou probíhat na fakultách na začátku října.

"AIESEC mi dává možnost poznat sebe sama, odhalit své přednosti, zkoušet stále něco nového. Je to vynikající příležitost, jak se připravit na budoucí život a poznat svět," uvedla Veronika Borošová. Na fotografii kolektiv členů brněnské pobočky AISEC.
"AIESEC mi dává možnost poznat sebe sama, odhalit své přednosti, zkoušet stále něco nového. Je to vynikající příležitost, jak se připravit na budoucí život a poznat svět," uvedla Veronika Borošová. Na fotografii kolektiv členů brněnské pobočky AISEC.Hlavní novinky