Přejít na hlavní obsah

Studenti informatiky chystají bojovku pro středoškoláky

Soutěž zvaná InterSob otestuje především schopnost používat zdravý rozum. Odehraje se v sobotu 9. dubna v Brně.

Jednodenní soutěž pro středoškolské týmy s názvem InterSob pořádají každoročně studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Desátý ročník se odehraje v sobotu 9. dubna a zájemci se mohou zdarma registrovat ještě do 5. dubna na webu. Úkoly v terénu z mnoha oblastí prověří jejich znalosti, kreativitu a schopnost spolupráce v týmu.

Každý soutěžní tým musí být složen ze dvou až čtyř hráčů, všichni ale musí být středoškoláky. Učitelský doprovod může dorazit také, ale nesmí nijak zasahovat do studentského zápolení. „Soutěžní týmy jednak nahlédnou do zákulisí Masarykovy univerzity a poznají kousek Brna, především ale poměří své schopnosti s dalšími,“ popsala jedna z organizátorek soutěže Dominika Krejčí.

Každoročně se sobotního klání zúčastní více než stovka studentů, kteří přijedou z nejrůznějších koutů České republiky. „Nejvíce je Brňáků, ale přijíždějí i týmy z Ostravy, Hradce Králové, Přerova nebo třeba Zlína,“ upřesnila organizátorka.

Sraz a začátek hry je každý rok stejný – fakulta informatiky na Botanické ulici. Další postup už se liší, hráči se ale vždy pohybují po centru Brna a blízkém okolí. Od loňského roku přitom organizátoři poněkud pozměnili organizaci hry. „Stanoviště už nejsou rozprostřená po celém Brně, ale soustředí se na tři hlavní místa. Více tak využijeme zázemí fakult informatiky a přírodovědy a stanoviště mohou být technicky zajímavější,“ dodala Krejčí.

Co přesně soutěžící letos čeká, nechtějí organizátoři ani naznačit, slibují ale, že to bude opět zajímavé, hravé a funkční. Zaměřují se na to, aby soutěž v hráčích rozvíjela používání rozumu, komunikace a týmové spolupráce. Tradiční součástí akce je také mezihra, která je každý rok úplně jiná a dává týmům možnost posbírat body navíc.

InterSob volně navazuje na sérii korespondenčních seminářů, které studenti pro své mladší kolegy během roku připravují. Jde především o korespondenční seminář z informatiky, matematický korespondenční seminář BRKOS a korespondenční ekologický seminář. Všechny jsou určeny pro středoškoláky a nabízejí ji možnost řešit zajímavé úkoly a projekty z daného oboru.

Hlavní novinky