Přejít na hlavní obsah

První český herní festival bude v režii studentů Masarykovy univerzity

Gamer Pie, kde svoji práci představí třeba Amita Design, se odehraje 1. října v kině Art. Lístky už jsou v prodeji.

Digitální hry už dávno nejsou jen nástrojem pro zabíjení času, jak si je představovaly starší generace. V současnosti kolem her vyrostl celý nový vědní obor. Hry lze vědecky zkoumat z mnoha stran, přijmeme-li fakt, že hra je samostatným médiem, jako jím je například film, hudba, kniha a další. Může tedy jít o studium obsahu, formy, diváků, vývoje, průmyslu, kultury, jazyka a dalších.

Na Masarykově univerzitě byla v souvislosti s tímto trendem založena skupina tvořená studenty a pedagogy MU Game Studies. Právě ta pořádá 1. října v kině Art historicky první ročník herního festivalu Gamer Pie, který zatím v České republice nemá obdoby.

A na co se na začátku Art těšit? „Na české indie vývojáře, jako jsou autoři Samorostu nebo Botaniculy Amanita Design, nebo Hangonit, Paperash Studio a další, jejichž herní tvorba mnohdy protíná hranice umění. Dále třeba na zástupce Univerzity Karlovy stojící za světově úspěšnou vzdělávací hrou Československo 38-89.

Trailer na akci


Co se týče hostů, tak festival přivítá odborníky z herního průmyslu i z akademie, kteří se vyjádří k tématům jako je reprezentace maskulinity ve hrách, historie her za dob ČSSR, videohry v Asii a Africe a mnoho dalšího,“ vyjmenovává Dominik Jícha, student a člen MU Game Studies a zároveň hlavní organizátor festivalu.

Představí se také studentské týmy Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy z předmětů Vývoj digitální her a Computer Games Development, kteří ukážou své praktické semestrální práce – v rámci předmětů vytvořené hry. „Nabídneme také první galerijní výstavu věnovanou hernímu umění v Česku, charitativní bazárek, retroherna či speciální zóna, v níž si návštěvníci budou moct vyzkoušet nejmodernější technologie virtuální reality HTC Vive,“ říká Jícha.

Vstupenky na akci z kategorie Early Bird byly už vyprodány a z celkové kapacity 250 míst, tak zbývá už méně než 80. Cena lístku je nyní stanovena na 200 Kč.

Hlavní novinky