Přejít na hlavní obsah

Tipy na nepovinné předměty: Od soudobých konfliktů po antropologii sexuality

Několik tipů, co si zaregistrovat mimo svůj obor, abyste si zpestřili semestr.

Probíráte se zrovna katalogem předmětů v Informačním systému MU a hledáte zajímavé nepovinné předměty, kterými si zpestříte semestr? Udělali jsme to za vás.

Studenti zajímající se o politickou scénu ocení předmět, který zasvěcuje do dějin české politiky. Kurz Česká politika pro nepolitology shrnuje období od roku 1848 až do současnosti. Zajímavý pohled na politické vědy pak slibuje i předmět Politika ve filmu, kurz je ukončen závěrečnou esejí.

Seznámení s typem konfliktů typických pro současné období a blízkou budoucnost pak nabízí předmět Soudobé ozbrojené konflikty

S problematikou komunikace s veřejností se můžete seznámit v předmětu Public relations, který vede Jan Tomandl z brněnské ČTK a tisková mluvčí MU Tereza Fojtová a další hosté. 

Chcete se učit argumentovat a utkávat se s ostatními studenty v britském parlamentním debatním formátu? Zapište si předmět Debatování.

Dobrovolníci ze studentských spolků jsou oceněni dvěma kredity v rámci předmětu Studentská dobrovolnická praxe. Podmínkou jeho absolvování je činnost v některém z brněnských spolků a prezentace získaných zkušeností před ostatními spolužáky. Typ praxe je na volbě studentů.

Ekonomicko-správní fakulta otevřela kurz Základy ekonomie, který studenty naučí ekonomickému způsobu myšlení a seznámí s nejdůležitějšími pojmy oboru a jejich užitím.

Na pedagogické fakultě můžete absolvovat předmět Antropologie lidské sexuality. Porozumíte díky němu vzorcům sexuálního a erotického chování napříč různými kulturami.

Pokud chcete na řadě vybraných příkladů pochopit řadu souvislostí mezi naší každodenní zkušeností a základními fyzikálními zákony, zapiště si předmět Fyzika v živé přírodě. Přednáší skvělý popularizátor Zdeněk Bochníček a stačí vám základní středoškolské znalosti fyziky.

Pokud se chcete se stát součástí tradičního filmového festivalu na fakultě informatiky, zapište si předmět Produkce audiovizuálního díla. V rámci kurzu vytvoříte vlastní filmové dílo, které bude na festivalu promítnuto a bude se ucházet o přízeň diváků i odborné poroty. Pokud jste ale neabsolvovali předměty Základy filmové řeči, musíte předložit ke schválení už hotový vlastní technický scénář.

Hlavní novinky