Přejít na hlavní obsah

Potřebujete na chvíli od všeho uniknout? Zkuste brněnské únikovky

Tajemných místností s příběhem je ve městě už několik desítek a stále vznikají nové.

Dobrovolně se nechat zamknout do místnosti, ze které zdánlivě není úniku? Pokud tak učiníte s několika přáteli a pokud se klíč k vysvobození dá získat logickým postupem a splněním tematických úkolů, máte zaděláno na kvalitní zábavu. Zážitky právě tohoto typu nabízejí únikové hry, jejichž rozmach se nevyhnul ani Brnu. Tajemných místností s příběhem je ve městě už několik desítek a stále vznikají nové.

Princip únikové hry je jednoduchý – skupina hráčů, obvykle dva až pět lidí, se nechá zamknout do speciální místnosti, ze které nedá jen tak dostat ven. Během stanoveného času, obvykle šedesáti minut, musí tým zjistit, jak z místnosti uniknout. Ta je přitom vždy nějak tematicky naaranžovaná a k cíli vede obvykle série logických hádanek, úkolů, hlavolamů, stop a indicií.

Každá místnost má svůj název a téma, takže pokud s přáteli zatoužíte po netradiční zábavě, můžete si vybrat téma vašemu srdci nejbližší. Tomu je pak přizpůsoben nejen interiér pokoje, ale také charakter úkolů, zvuky či osvětlení. V kurzu jsou fantasy témata, ale také třeba urbex nebo místnosti ve stylu psychiatrických léčeben. Níže přinášíme několik tipů na zajímavé únikové hry v Brně (odkaz je vždy pod názvem).

Kukaččí hnízdo
Jedna ze dvou únikových místností, které najdete na Moravském náměstí 13. Na 75 minut se stanete pacienty psychiatrické léčebny, ve které záhadně mizí pacienti, a vašim úkolem bude vypátrat, co se děje. Odhalit tajemství doktora Krugera je však možné pouze tak, že na sobě nedáte nic znát a úspěšně se infiltrujete mezi hospitalizované. Hry se může zúčastnit maximálně šest osob a stojí 1400 korun.

Komnata hraběte Drákuly
V této únikové místnosti se ocitnete v Transylvánii, kde budete mít šedesát minut na nalezení cesty do Drákulovy komnaty. Vašim úkolem je totiž získat srdce nesmrtelnosti dřív, než se hrabě probudí. Místnost je navíc celá zahalena ve tmě. Pro studentský tým je cena 850 korun, hru najdete na Křenové 19.

Pracovna Perryho Masona
Jak napovídá název místnosti, zavede vás tato hra do pracovny uznávaného právníka, který však při práci na svém posledním případu záhadně zmizel. Případ prý poznamenal jeho psychické zdraví a v tajemné místnosti tak není nouze o zvláštní vzkazy, hlavolamy a logické úlohy. Tým hráčů má hodinu na odhalení advokátova tajemství a únik z místnosti ven. Hra se nachází na Traubově 24, cena je 1400 korun.

Egypt
Tato hra vás zavede nejen do prostředí dálného Egypta a tamních vykopávek, ale také zpátky v čase – do roku 1995. Při archeologickém průzkumu dojde k zemětřesení a vašim úkolem je během hodiny vysvobodit uvízlého profesora a zachránit také všechny poklady, které v hrobce objevil. Cena pro studenty je 750 korun, místnost se nachází na Masarykově 32.

Ztraceni v domě
Tahle únikovka poněkud vybočuje z řady, nejde totiž o pouhou místnost, ale rovnou o celý dům. Ten je součástí podzemního důlního města a vašim úkolem bude vypořádat se se všemi nástrahami a najít poslední správné dveře. Budete na to mít 117 minut a baterku. Tato hra se nachází na Kohoutovické 43, cena se pohybuje od 1200 do 1900 korun podle počtu hráčů.

Vojákova cela
Pro fanoušky armádního prostředí je tato místnost jasnou volbou. Úkolem týmu je odhalit příčinu uvěznění vojáka do cely a zjistit, jak se z cely dostat ven. Bez obratnosti a vzájemné kooperace to ale nepůjde, minimální počet hráčů pro tuto hru je totiž čtyři. Časový limit pro vysvobození z cely je 75 minut, místnost najdete na Lidické 40, cena je 1350 korun.

Hlavní novinky