Přejít na hlavní obsah

Vysokoškoláci zvou do brněnských Stínadel

Druhý ročník městské hry Stínadla vás provede zajímavými zákoutími v centru jihomoravské metropole.

Druhý ročník úspěšné městské hry Stínadla odstartovali studenti Masarykovy univerzity. Pod tajemným názvem se skrývá stanovištní hra, která účastníky zavede na zajímavá místa v centru Brna. Zahrát si ji může zdarma kdokoliv až do poloviny března po registraci na webu stinadlatudy.cz

Hra je založená na průchodu stanovišti, která organizátoři rozmístili v ulicích jihomoravské metropole. Tam účastníci plní netradiční úkoly a odkrývají příběh, který se celou hrou line.

„Stanoviště se nacházejí vždy na místech se stínadelskou atmosférou, většinou se tedy jedná o tajemná zákoutí, opuštěné uličky nebo jiné zajímavosti ve městě. Tematicky se snažíme navázat na knihy Jaroslava Foglara,“ popisuje Jiří Kalina, jeden z organizátorů a student Přírodovědecké fakulty MU.

Charakteristickým rysem hry je volitelnost jejího absolvování. Jakmile totiž přihlášený tým obdrží informaci o prvním stanovišti, může se vydat pátrat do ulic naprosto kdykoliv, jediným omezením je ukončení hry 15. března.

„Celá trasa se dá teoreticky projít za jeden půlden, hráči si ji ale také mohou rozložit do několika dní či si na ni vyhradit celý víkend,“ poznamenal Kalina.

Do hry se může zapojit každý, ať už jednotlivec či herní tým. K jejímu úspěšnému absolvování je klíčová dobrá orientace v Brně, schopnost poradit si s hádankami a rébusy, a také trpělivost při hledání stanovišť. Vítězem se přitom stane každý, kdo celou hru projde a odhalí tajemství starého příběhu.

Podobně jako loni chystají studenti po skončení hry závěrečné setkání účastníků, podrobnosti ale zatím tají.

„Loni jsme se do kasemat hradu Špilberk skoro nevlezli, letos proto chystáme ještě větší prostory. Počítáme totiž, že loňských 558 zúčastněných týmů a více než dvanáct stovek jednotlivců letos překonáme,“ myslí si Kalina. Prozatím je na webu přihlášených přes tři sta týmů.

Hlavní novinky