Přejít na hlavní obsah

Studenti versus učitelé. Univerzita hostí vědomostní soutěž

Český rozhlas Plus odstartuje 20. března na Masarykově univerzitě pořad Vyzyvatelé.

Pro letošní jarní sezonu si stanice Český rozhlas Plus připravila jednu novinku. Vyjede za svými posluchači do terénu a na českých vysokých školách bude natáčet zábavný vědomostní pořad Vyzyvatelé. Startuje se v pondělí 20. března na Masarykově univerzitě.

Akce, která je veřejně přístupná, se odehraje na pedagogické fakultě od 19:00 v Galerii RUV, kde se budou natáčet hned první dva díly soutěže.

Každého dílu se zúčastní celkem šest soutěžících – čtyři studenti a dva učitelé. Čeká na ně sedm soutěžních kol, v případě remízy je pak zařazeno ještě osmé. Podrobná pravidla najdete na webu Českého rozhlasu Plus.

Už teď je jisté, že by se na Muni mělo soutěžit v oboru geologie, v němž utká děkan Přírodovědecké fakulty MU Jaromír Leichmann se studenty Jakubem Hrubým a Petrou Šiškovou. O dalších oborech se podle organizátorů ještě jedná. „Vypadá to na speciální pedagogiku a další dva zůstávají s otazníkem,“ prozradila za pořadatele Silvie Ulrichová.

Každý z účastníků natáčení obdrží finanční odměnu tisíc korun, na každého člena vítězného týmu (studenti nebo učitel) kromě toho čeká i elektronická čtečka knih.

Video upoutávka na soutěž