Přejít na hlavní obsah

Spin-off TALK: Jak jde dohromady studium, výzkum a podnikání?

Na Spin-off TALK: Jak vybudovat úspěšný spin-off se dozvíte, jak fungují start-upy ve formě spin-off společností Masarykovy univerzity. Akce se koná 26. dubna v Hotelu Passage.

Zjistěte, jaké jsou možnosti podnikání na MU a zúčastněte se panelové diskuze se třemi zástupci spin-off společností. Dozvíte se, jaká byla cesta zakladatelů od vzniku nápadu až po založení firmy i jak úspěšný je jejich podnikatelský plán v současnosti. Porovnáte několik přístupů a také odhalíte, jak vám může pomoci studium nebo výzkum při rozvoji nápadu. Akci pořádá Centrum pro transfer technologií MU v úterý 26. dubna od 13:30 v Hotelu Passage. Vstup je zdarma, pouze je .

Akce je vhodná pro všechny, kteří chtějí získat tipy pro rozjezd podnikání nebo si ověřit, jestli je jejich nápad ve stádiu, kdy je vhodné o businessu uvažovat. Zjistíte, jak tyto firmy fungují, v čem jsou specifické i jak rozvíjí univerzitní nápady. Zástupci společností budou diskutovat o tom, jak důležitou roli při jejich podnikání hraje Masarykova univerzita. Kromě inspirace, sdílení zkušeností, networkingu a nových kontaktů se těšte i na občerstvení ve formě coffee breaku.

V rámci panelové diskuze vystoupí Managing Director ve společnosti Casinvent Vojtěch Helikar, Chief Executive Officer ve společnosti Enantis Roman Badík a Founder, CEO & CSO ve společnosti AI|ffinity Thomas Evangelidis.

Spin-off společnosti využívají duševního vlastnictví univerzity většinou na základě licence. Díky tomu se mohou dále vyvíjet například léky na nevyléčitelné nemoci a uvádět je na trh. „Masarykova univerzita jako první v České republice založila Spin-off platformu MU, která podporuje inovační ekosystém a prohlubuje spolupráci mezi komerčním světem, výzkumem a naší univerzitou. I díky této platformě vás můžeme pozvat na akci Spin-off TALK, která v naší republice nemá obdoby,“ láká Eva Janouškovcová, ředitelka Centra pro transfer technologiií Masarykovy univerzity.

Do Hotelu Passage se dostanete velice jednoduše, protože se nachází v centru Brna na ulici Lidická, pouze 100 metrů od zastávky tramvaje. Akce je určena studentům, vědcům i jiným akademikům Masarykovy univerzity.

Hlavní novinky