Přejít na hlavní obsah

Spin-off TALK: Jak jde dohromady studium, výzkum a podnikání?

Na Spin-off TALK: Jak vybudovat úspěšný spin-off se dozvíte, jak fungují start-upy ve formě spin-off společností Masarykovy univerzity. Akce se koná 26. dubna v Hotelu Passage.

Zjistěte, jaké jsou možnosti podnikání na MU a zúčastněte se panelové diskuze se třemi zástupci spin-off společností. Dozvíte se, jaká byla cesta zakladatelů od vzniku nápadu až po založení firmy i jak úspěšný je jejich podnikatelský plán v současnosti. Porovnáte několik přístupů a také odhalíte, jak vám může pomoci studium nebo výzkum při rozvoji nápadu. Akci pořádá Centrum pro transfer technologií MU v úterý 26. dubna od 13:30 v Hotelu Passage. Vstup je zdarma, pouze je nutná registrace.

Akce je vhodná pro všechny, kteří chtějí získat tipy pro rozjezd podnikání nebo si ověřit, jestli je jejich nápad ve stádiu, kdy je vhodné o businessu uvažovat. Zjistíte, jak tyto firmy fungují, v čem jsou specifické i jak rozvíjí univerzitní nápady. Zástupci společností budou diskutovat o tom, jak důležitou roli při jejich podnikání hraje Masarykova univerzita. Kromě inspirace, sdílení zkušeností, networkingu a nových kontaktů se těšte i na občerstvení ve formě coffee breaku.

V rámci panelové diskuze vystoupí Managing Director ve společnosti Casinvent Vojtěch Helikar, Chief Executive Officer ve společnosti Enantis Roman Badík a Founder, CEO & CSO ve společnosti AI|ffinity Thomas Evangelidis.

Spin-off společnosti využívají duševního vlastnictví univerzity většinou na základě licence. Díky tomu se mohou dále vyvíjet například léky na nevyléčitelné nemoci a uvádět je na trh. „Masarykova univerzita jako první v České republice založila Spin-off platformu MU, která podporuje inovační ekosystém a prohlubuje spolupráci mezi komerčním světem, výzkumem a naší univerzitou. I díky této platformě vás můžeme pozvat na akci Spin-off TALK, která v naší republice nemá obdoby,“ láká Eva Janouškovcová, ředitelka Centra pro transfer technologiií Masarykovy univerzity.

Do Hotelu Passage se dostanete velice jednoduše, protože se nachází v centru Brna na ulici Lidická, pouze 100 metrů od zastávky tramvaje. Akce je určena studentům, vědcům i jiným akademikům Masarykovy univerzity.

Hlavní novinky