Biotechnologický inkubátor INBIT dostavěn

Image Nová budova Biotechnologického inkubátoru INBIT byla slavnostně otevřena 15. října v areálu univerzitního kampusu. Právě zde získají firmy podmínky pro rozvoj svého inovačního podnikání. Provoz objektu zabezpečí Jihomoravské inovační centrum, odborným garantem projektu je Masarykova univerzita.

Nový objekt slavnostně otevřel rektor MU Petr Fiala 15. října. Foto: Petr Preclík.
Poté, co firmy projdou výběrovým řízením, mají možnost využívat výsledků výzkumů Masarykovy univerzity, laboratoří i výhodné blízkosti bohunické nemocnice. Právě v tom tkví největší výhoda podobných zařízení. Celý projekt nabízí asi dvanáct set metrů čtverečních kancelářských a laboratorních ploch k pronájmu, určených pro zhruba sedmadvacet firem, které by zde měly vytvořit až dvě stě pracovních míst. Investorem budovy s celkovou plochou téměř 3 400 metrů čtverečních je Jihomoravský kraj.

Náklady na výstavbu INBITu, které se vyšplhaly na 174,3 milionu korun, hradí Evropská unie, státní rozpočet České republiky a Jihomoravský kraj. Celkový vzhled je plně podřízen ostatním objektům, navrhovaným v rámci etapy Akademického výzkumného a výukového areálu univerzitního kampusu. Po dobudování celé tzv. žluté etapy výstavby zde bude i funkční návaznost a propojení pomocí koridoru na výukovou část kampusu.