Přejít na hlavní obsah

Ekonomové vybrali za občerstvení 19 tisíc pro charitativní neziskovky

Na Ekonomicko-správní fakultě MU uspořádali Giving Tuesday a získali peníze pro veřejné sbírky organizací Domov pro mne, Na počátku a Vodicí pes.

Dobrou svačinu spolu s dobrým pocitem si mohli první prosincové úterý dopřát studenti, akademici i návštěvníci Ekonomicko-správní fakulty MU. U příležitosti světového svátku dárcovství Giving Tuesday si mohli všichni vybrat z pestré nabídky občerstvení dodaného dobrovolníky a přispět pak některé z neziskových organizací, které měly v hale fakulty své kasičky.

S nápadem uspořádat dárcovskou akci přišlo tamější Centrum pro výzkum neziskového sektoru (CVNS). „Chtěli jsme oslavit tento největší svátek dárcovství na světě a udělat něco nejen pro svoji karmu, ale především pro podporu neziskových organizací, které jsou důležitou součástí naší společnosti,“ uvedla Eva Kopčíková z CVNS, které zvolilo tři organizace, jimž mohli lidé přispět a nakonec jim v součtu věnovali téměř 19 tisíc korun.

Vybrali brněnské organizace zaměřené na rozdílné cílové skupiny - lidi s tělesným zdravotním postižením, těhotné ženy a matky s dětmi v tísni a na zrakově postižené v podobě práce s vodicími psy. Konkrétně se tak přispívalo na existující veřejné sbírky organizací Domov pro mne, Na počátkuVodicí pes. „Chtěli jsme, aby si každý mohl vybrat tu, která je mu nejbližší či nejsympatičtější. Lidé mohli samozřejmě přispět i všem třem,“ podotkla Kopčíková.

Celá akce by se nemohla konat bez přispění dobrovolníků, kteří napekli či připravili občerstvení pro své kolegy. Zapojilo se 32 lidí z řad zaměstnanců i studentů fakulty, kteří připravili pestrou nabídku koláčů, buchet, dortů, slaných i sladkých závinů, jednohubek, pomazánek a dokonce i zelnou polévku a butter chicken. Akce začala v devět hodin ráno a ve dvě hodiny odpoledne už neměli organizátoři co nabízet. „Těšíme se na příští rok, kdy určitě dárcovské úterý zopakujeme," dodal Kopčíková.

Hlavní novinky