Přejít na hlavní obsah

Mezinárodní soutěž může otevřít dveře do světa

Po roční nucené koronavirové přestávce se opět chystá národní kolo mezinárodní soutěže pro studenty a mladé vědce Falling Walls Lab.

Studujete, jste začínající vědci, nebo startujete vlastní byznys? Máte v hlavě skvělý projekt a dokážete ho bleskově v angličtině představit? Pak neváhejte a přihlaste se do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab, vyhrajte účast na celosvětovém finále a finanční odměnu tisíc euro.

Cílem soutěže je posílit generaci nastupujících vědců a inovátorů, propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci anglicky představují svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě. Klíčem k úspěchu jsou právě pouhé 3 minuty, což je čas určený na prezentaci.

Pořadatelům prestižního klání přitom nezáleží na tom, co soutěžící studují nebo kde pracují, pro ně jsou důležité jejich nápady! Hodnotí se mimo jiné „průlomový“ faktor a potenciál pro pozitivní dopad na společnost.
„Přihlášení do skvělé zahraniční soutěže doporučujeme především mladým vědcům, kterým může Falling Walls Lab otevřít dveře do světa,“ uvedl vedoucí Odboru výzkumu rektorátu Masarykovy univerzity Lukáš Palko.

Vítěz českého národního kola, které se odehraje 14. září odpoledne v Národní technické knihovně v Praze, kromě zmíněné finanční odměny odcestuje na globální kolo do Berlína, kde se 7. – 9. listopadu účastní prestižní konference Falling Walls Conference. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 30. června.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí Národní technická knihovna ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze, společností xITEE, Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou, Technologickou agenturou ČR a agenturou CzechInvest.

Soutěžící musí být starší 18 let. Pokud mají titul bakalář, můžou se účastnit do 10 let od jeho získání. Magistři se můžou účastnit do 7 let od získání titulu. Pokud mají PhD, můžou se účastnit do 5 let od jeho získání. Hlásit se můžou také studenti vysoké školy nebo Postdocs. Přihlašování probíhá přes web Falling Walls Lab, kde zájemci najdou i přesné podmínky účasti.

Hlavní novinky