Přejít na hlavní obsah

Repete hokejistům MUNI vyšlo: porazili MENDELU

Bouřlivou atmosféru a parádní hokej přineslo repete v souboji Mendelovy a Masarykovy univerzity. Ta nakonec po otočení zápasu vyhrála 4:2 a oplatila tak soupeřům předloňskou prohru.

Úvodní buly obstarali rektorka Danuše Nerudová a rektor Martin Bareš.

Fanoušci si mohli hlasivky a povzbuzování vyzkoušet už v průvodu, který se vydal k Winning Group Aréně už po čtvrté hodině odpoledne a víc vidět v něm byly zelené barvy MENDELU. Slušně zaplněná hala pak před soubojem univerzit bouřila už při nástupu hokejistů v zelených a bílých dresech.

Slavnostní buly obstarali rektor Martin Bareš a rektorka Danuše Nerudová. „Doufám, že příští rok se bude hrát za stavu 1:1 na zápasy,“ uvedl Martin Bareš. „Dva roky bez hokeje byla dlouhá doba, proto věřím, že opět vyhraje MENDELU,“ připomenula Nerudová předloňské vítězství zelených 5:2.

Průvod fanoušků šel z náměstí Svobody.

Ti byli od úvodního hvizdu v parádní atmosféře aktivnější, ale Král v brance hostů byl připravený. Na druhé straně se musel činit i brankář Huzlík. V 8. minutě ho nedokázali hráči v bílém překonat a po následném faulu při protiútoku proměnil trestné střílení kapitán MENDELU Gregar – 1:0. Tento stav vydržel do pauzy, přestože tým MU hrál v závěru třetiny přesilovku, v níž nedokázal trefit ani prázdnou bránu.

Ve 23. minutě neproměnil kapitán týmu MUNI Pavel Tomaník trestné střílení a gólman domácích Huzlík polapil i další střely hostů. A ve 28. minutě se znovu trefil kapitán MENDELU Gregar – 2:0. V komerčních přestávkách si fanoušci užívali různé hry, za které sklízeli odměny a nechyběly ani mexické vlny. Od 37. minuty hrála „Masaryčka“ přesilovku 5:3, ale z mohutného náporu za pokřiku studentů „Dáme góla, dáme!“ vytěžila jen tyčku. Dvě vteřiny před koncem třetiny však bílí přece jen kapitánem Tomaníkem snížili na 2:1.

Po dvou třetinách byl stav 2:1 pro MENDELU.

Nástup do 3. třetiny parádně vyšel hostům z MUNI, když během minuty srovnal obránce Adam Studený a na 2:3 otočil forvard Róbert Mokrohajský. Ve 48. minutě odjel z ledu ze souboje otřesený kapitán zelených Martin Gregar, nicméně se do hry brzy vrátil.

„Pojďme hoši, dáme gól!“ hnali do útoku své miláčky fanoušci v zelených mikinách. A borci na ledě se činili, ale gólman MUNI Král byl jako neprostupná zeď. Šest minut před koncem hráli domácí přesilovku, ovšem záhy se síly na ledě vyrovnaly. Následného oslabení MENDELU však nedokázali hosté využít.

Šance se pak v závěru střídaly na obou stranách a 45 vteřin před koncem hrála MENDELU přesilovku v power play 6:4. A v čase 59:42 se do prázdné branky domácích trefil nejlepší hráč MUNI a odchovanec Komety Silvester Kusko, který tak zpečetil výhru hostů 2:4.

Radost kapitána hostů.

Podle trenéra vítězného týmu Jana Sedláka rozhodl gól do šatny v závěru druhé třetiny. „Řekli jsme pak klukům v kabině, že by je to mohlo nalomit a psychická výhoda bude na naší straně, takže ve třetí třetině na ně vletíme,“ uvedl kouč. To potvrdil i kapitán Pavel Tomaník, který dal zmíněný gól do šatny. „Řekli jsme si, že bojujeme a tenhle zápas neprohrajeme,“ řekl Tomaník.

Trenéra MENDELU Michala Brzobohatého mrzela ztráta dvougólového vedení. „Dostali nás pod tlak a otočili zápas,“ posteskl si. Dva rychlé góly na 2:3 dostali domácí v oslabení. „Musím sportovně přiznat, že ve třetí třetině jsme měli méně sil než Masárna, která hrála na čtyři lajny. Takovéto zápasy lámou právě přesilovky, které jsme jim bohužel nabídli,“ dodal kapitán týmu v zelených dresech Martin Gregar.

Hlavní novinky