Přejít na hlavní obsah

Masarykovu univerzitu představí virtuální Open Day

Zájemci o studium na Masarykově univerzitě se s ní mohou seznámit na virtuálním dni otevřených dveří.

Do aktuálně probíhajícího akademického roku se na Masarykovu univerzitu hlásilo víc než pětadvacet tisíc uchazečů. V meziročním srovnání asi o deset procent víc než v období předcházejícím. Zda se tato čísla podaří překonat, se ukáže až příští rok na jaře. Už teď však statistiky začínají plnit první zájemci o studium. Právě spuštěné podávání přihlášek potrvá do 28. února. Ti, kteří o výběru té správné fakulty nemají ještě jasno, mohou najít inspiraci v sobotu 6. listopadu na akci Open Day.

Stejně jako loni, také letos uchazečskou kampaň provází stejnojmenný hashtag #munichallenge, jejíž tváří jsou ti, kteří už se v univerzitním prostředí dostatečně rozkoukali – samotní studenti. Desítku jmen z loňska nově doplňuje deset nových spolužáků. Deset úsměvů, deset snů, deset rozličných zkušeností. Stále totiž platí, že #munichallenge prezentuje studium na Masarykově univerzitě bez příkras. Náročné, ale naplňující.

A stejně jako v minulosti se kampaň opírá o několik hlavních pilířů, ať už jde o výběr studijního programu, samotné podání přihlášky nebo přípravu k přijímacímu řízení. Se vším dokážou poradit sami zúčastnění, potenciální spolužáci.

Kdo by si nebyl svým budoucím směřováním jistý, může se nechat inspirovat na Open Day. Dni otevřených dveří, který s ohledem na nepříznivou epidemickou situaci také letos zůstane pouze ve virtuálním prostoru. Na druhou stranu, bezkontaktní povaha akce umožní propojení více zájemců o studium a navštívení až tří fakult během jediného dne z pohodlí domova.

V sobotu 6. listopadu se jich otevře všech deset, přičemž každá má krom představení svých prostor připravený vlastní program, jehož součástí jsou diskuze se studenty i vyučujícími v prostředí virtuálních chatovacích místností, ukázky praktické výuky či soutěže o ceny. „Pro studium v Brně jsem se rozhodla až v posledním ročníku gymnázia právě po Open Day, který jsem navštívila, a věděla jsem, že Brno je správná cesta. Že Brno je město, které mi nabízí všechno včetně fakulty, která je prostě úžasná,“ dělí se o své zkušenosti Dominika Rieglová z Lékařské fakulty.

Registrace na Open Day probíhá na webu, a to do pátku 5. listopadu.

Hlavní novinky