Přejít na hlavní obsah

MU uspořádala sraz pro zahraniční studenty a absolventy

Masarykova univerzita navázala na aktivity programu pro zahraniční absolventy a uspořádala venkovní barbecue. Na akci se přišla podívat téměř stovka účastníků z 21 zemí světa. 

Setkání, které pořádalo CZS MU, se zúčastnilo téměř sto lidí.

Necelý rok po loňské barbecue pro zahraniční absolventy uspořádalo Centrum zahraniční spolupráce MU (CZS MU) další setkání, na kterém se mohli společně potkat absolventi cizojazyčných studijních programů, výměnných programů i právě probíhajících letních škol na MU a navázat vzájemné kontakty. Na akci přišlo také více než dvacet koordinátorů ze všech deseti fakult a dalších celouniverzitních pracovišť, od kterých se mohli absolventi dozvědět, co je na univerzitě a fakultách nového.

„Komunita zahraničních absolventů Masarykovy univerzity se rok od roku rozrůstá a my s nimi chceme zůstávat kontaktu i po studiích. Vědět, jak se jim daří v jejich osobním i profesním životě. Proto venkovní barbecue pořádáme už podruhé a těší nás, že letos přišlo ještě více účastníků než loni. Doufáme, že z akce postupně stane tradicí, a že v budoucnu přiláká absolventy MU z různých koutů světa, aby se vrátili do Brna a potkali se se svými spolužáky, koordinátory i vyučujícími,“ přibližuje Violeta Osouchová, ředitelka Centra zahraniční spolupráce MU.

Na venkovní barbecue přišli studenti a absolventi z 21 zemí světa včetně Austrálie, USA, Singapuru, Turecka, Ukrajiny, Mexika, Íránu, Gruzie, Ghany, Izraele, Velké Británie, Litvy, Hong Kongu či Francie. CZS MU pro ně kromě grilovaného občerstvení připravilo také fotokoutek, venkovní hry i soutěžní bingo, díky němuž se mohli navzájem seznámit s ostatními.

Na akci přišli někteří už podruhé, například Gruzínec Shota Dzneladze, absolvent magisterského programu Business Management na Ekonomicko-správní fakultě MU. „Studium na MU jsem dokončil před třemi lety a podobně jako někteří mí spolužáci jsem v Brně zůstal, žije se tu moc dobře. Je skvělé, že univerzita pořádá takové akce jako Homecoming, člověk aspoň zavzpomíná na studentská léta a potká spoustu nových lidí, kteří pracují na zajímavých místech,“ přiblížil absolvent, který se na srazu potkal také se svou spolužačkou Maame Ama Dede Adumetey z Ghany.

Kromě absolventů studijních programů přišli na barbecue i studenti z letních škol, kteří se po měsíčním pobytu na MU budou vracet na své domovské univerzity. Gruzínka Anano Sanikidze však přemýšlí, že se na univerzitu brzo vrátí. „Na letní školu na MU jsem přijela, protože jsem chtěla o univerzitě získat víc informací – slyšela jsem o ní tolik chvály, a tak uvažuju, že bych si v Brně dodělala magisterské studium. A musím říct, že po měsíčním pobytu jsem nadšená z moderního zázemí, skvělých učitelů i mezinárodního prostředí a vím, že bych se do Brna chtěla vrátila na další dobu. Takže se těším, co bude,“ uvedla studentka.

Venkovní barbecue je jedna z aktivit programu pro zahraniční absolventy, který univerzita rozjela začátkem minulého akademického roku. Jeho cílem je nejen zůstávat s absolventy v kontaktu, ale zároveň je také využívat k šíření dobrého jména MU v zahraničí a také získávání nových studentů – například tím, že budou sdílet zkušenosti se studiem na MU na veletrzích nebo na vysokých školách v jejich zemi.

Díky programu také vznikla webová podstránka pro zahraniční absolventy, kde se mohou absolventi dozvědět více informací o benefitech programu, a také se podělit se svým příběhem. Na webu se taky mohou přihlásit k pravidelnému čtvrtletnímu newsletteru pro zahraniční absolventy, kde se dozví více o novinkách z univerzity i akcích pro absolventy.

Fotogalerie:

Hlavní novinky