Přejít na hlavní obsah

Studenti se mohou zapojit do ankety a ocenit tak inspirativní vyučující

První kolo dalšího ročníku nominací v kategorii Cena rektora MU pro vynikající pedagogy potrvá ještě do 15. července. 

Iva Dřímalová při loňském přebírání ocenění.

Své oblíbené vyučující mohou navrhovat studující v kategoriích: oblast přírodních věd a lékařství, oblast společenských a humanitních věd a oblast ekonomie a informatiky. Cílem je ocenit kvalitní pedagogickou činnost a nominovat pedagogy, kteří byli studentkám a studentům v končícím akademickém roce nejvíc nápomocni, případně je inspirovali nebo motivovali k další práci. Hlasování není anonymní, nicméně průběh samotného hlasování není pro pedagogy dostupný.

„U mě si myslím váží toho, že učím především je jako lidské bytosti, a až na druhém místě pak učím matematiku. Že jim opravdu věnuji pozornost a pracuji s nimi tak, jak oni by v budoucnu měli pracovat se svojí třídou a se svými žákyněmi a žáky. To, co by se dalo nazvat mým didaktickým přesvědčením, ve výuce opravdu sama dělám,“ vyjádřila se v jednom z rozhovorů držitelka ocenění za loňský rok v kategorii oblast přírodních věd a lékařství, matematička Iva Dřímalová.

V anketě vždy může být nominován vyučující, vedoucí práce i školitel s pracovním úvazkem na Masarykově univerzitě. Každý student má možnost nominovat jednoho až tři pedagogy, ale každého pouze jednou. Hlasuje se prostřednictvím aplikace v IS MU. Každý student, který se zapojí do nominací v kategorii Cena rektora MU pro vynikající pedagogy, může být zařazen, pokud projeví zájem, do soutěže o atraktivní ceny. Vybráni budou tři studenti na každé fakultě, informace o výhře jim přijde e-mailem.

Letos u studentů nejvíc „zabodovali“ Barbora Hutňan Chattová z přírodovědecké fakulty, Lubomír Kopeček z fakulty sociálních studií a Nikola Beneš z fakulty informatiky. Cenu rektora MU pro vynikající pedagogy však převezmou až 8. října při slavnostním Zahájení akademického roku 2024/2025.

V případě dotazů či připomínek k soutěži se lze obracet na organizátory soutěže prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Hlavní novinky