Přejít na hlavní obsah

S aplikací do mobilu se zorientujete v nabídce menz

Studenti FI vyvinuli aplikaci, se kterou si kdykoliv rychle vyberete, kde se najíst. Ke stažení je zdarma.

Ilustrační foto: menzy.cz.

Nevíte, kam na oběd? Stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci menzy.cz. Dozvíte se aktuální jídelníčky nejen ve stravovacích zařízeních Masarykovy univerzity, ale i v ostatních brněnských univerzitách. Aplikaci vyvinuli studenti fakulty informatiky a je úplně zadarmo.

„Inspirovali jsme se službou lunchtime.cz. Spousta studentů má v blízkosti své fakulty nebo koleje více menz a naše aplikace jim pomůže se rychle a jednoduše rozhodnout, kam na jídlo zajít,“ vysvětluje Jozef Hartinger, jeden z tvůrců aplikace.

Celé to začalo jako studentský projekt pro předmět Vývoj aplikací pro mobilní platformy na FI. „Nejdřív to byla jednoduchá aplikace pro Android, která podporovala menzy dvou brněnských univerzit. Poměrně brzy jsme si ale uvědomili, že můžeme mířit dál než jen k obhajobě projektu nutné pro úspěšné ukončení předmětu,“ říká Hartinger. V současnosti tvoří tým pět vývojářů, z nichž jsou čtyři odchovanci fakulty informatiky, a ke stažení je kromě verze pro Android i verze pro iPhone či iPad.

Aplikace zobrazí jídelníčky vybraných menz na aktuální den. V nabídce se ale pro přehlednost zobrazí pouze ty menzy, které mají právě otevřeno. A aby toho nebylo málo, menzu si můžete rovnou nechat zobrazit i na mapě, pokud ji jdete vyzkoušet poprvé. „Aplikace využívá geolokační služby smartphonu a je schopná uživateli primárně zobrazit informace o menzách v jeho bezprostředním okolí,“ doplňuje Hartinger.

Přestože menzy Masarykovy univerzity nabízí široký výběr jídel, může se stát, že vaše oblíbené jídlo budou vařit zrovna na konkurenční univerzitě. Pokud jste student, nemusíte se však svých chutí hned vzdávat. Obvykle stačí pár formulářů, potvrzení o studiu a vyběhat si kartičku, na kterou vám dají najíst i jinde než na alma mater. Ptejte se přímo v menzách.

Aplikaci menzy.cz má dnes na svém chytrém telefon nainstalováno asi 500 uživatelů. A co čeká aplikaci v blízké budoucnosti? „Máme k dispozici funkční prototyp webového rozhraní, který jen čeká na doladění vzhledu a použitelnosti,“ uzavírá Hartinger.

Hlavní novinky