Přejít na hlavní obsah

Filozofická a právnická fakulta získaly peníze na rekonstrukci

Právníci zmodernizují knihovnu, na filozofické fakultě se zrekonstruuje budova D a C.

Vstupní budova D se bude o něco rozšiřovat a vznikne vedle ní i nový velký vchod do celého areálu.

Areál filozofické fakulty v ulici Arna Nováka se dočká další etapy rekonstrukce. Z ministerstva školství fakulta získala 408 milionů korun na úpravy dvou budov. Měly by se uskutečnit do roku 2016.

Dotaci ve výši 62 milionů korun získala od ministerstva také právnická fakulta. Využije je na rekonstrukci dvou podzemních podlaží v budově v ulici Veveří, které využívá fakultní knihovna. Úpravy budou dokončeny na začátku roku 2015.

Rekonstrukce objektu vstupní budovy D a budovy C filozofické fakulty začnou v roce 2014 a navážou na právě probíhající stavební práce v témže areálu. Fakulta zde v rámci projektu CARLA (Centrum podpory humanitních věd) už nyní přistavuje novou budovu a v další probíhají stavební úpravy. Tato část prací by měla být hotová v první polovině roku 2015.

Cílem rekonstrukce na právnické fakultě je zajistit dostatečnou kapacitu studijních míst v knihovně, rozšířit volný výběr knih a sjednotit provoz knihovny. Úpravy začnou už v září 2013 a potrvají do února 2015. Náhradní provoz bude zajištěn v zapůjčených prostorách v Moravské zemské knihovně.

Více informací se dočtete v květnovém čísle měsíčníku muni.cz.

Hlavní novinky