Přejít na hlavní obsah

E-learning v ISu slaví 10 let. Přijďte na konferenci

Zjistíte, jak vám mohou e-learningové nástroje pomoct zkvalitnit vlastní výuku.

Od vzniku e-learningových nástrojů v Informačním systému MU uběhlo v těchto dnech deset let. Přednášky učitelů Masarykovy univerzity, kteří mají s elektronickou formou výuky bohaté zkušenosti, nabídne při této příležitosti konference, která se koná ve středu 12. února na fakultě sociálních studií. Zváni jsou zejména vyučující se zájmem o nové formy vzdělávání.

„Program čtvrtého ročníku Open space konference o e-learningu IS MU je sestaven tak, aby vyučující mohli svým kolegům přiblížit, jakým způsobem s e-learningem začínali, co se naučili a kam se v této oblasti posunuli,“ řekla o blížící se akci Jitka Brandejsová z Centra výpočetní techniky na fakultě informatiky.

Součástí programu je například workshop zaměřený na e-learningové nástroje, který budou vést pracovníci uživatelské podpory Informačního systému MU. V průběhu workshopu se účastníci seznámí s novou verzí agendy Rozpisy témat, která je vyučujícími využívána například pro zadání úkolů, referátů, projektů či seminárních skupin.

„Snažili jsme se program zaměřit především prakticky. Proto budou i učitelé prezentovat svoje konkrétní zkušenosti s různými e-learningovými aktivitami,“ přibližuje Brandejsová.

Konference se pořádá v roce 10. výročí spuštění e-learningových nástrojů v ISu. V roce 2004 v něm byly zpřístupněny aplikace Studijní materiály, Odevzdávárna, Diskusní fórum předmětu a Odpovědníky. V roce 2005 je doplnily ještě Interaktivní osnovy. Nejdřív byly nástroje využívány e-learningovými nadšenci, postupem času se používání těchto nástrojů stalo běžnou součástí výuky.

Podrobnější informace a také program konference je k dispozici na oficiálních stránkách, kde je možné se také zaregistrovat k účasti na akci.

Hlavní novinky