Přejít na hlavní obsah

Ve vedení Masarykovy univerzity přibydou dvě ženy včetně první kvestorky v historii

Novou prorektorkou Muni je od 10. října Hana Svatoňová. Na pozici kvestorky nastoupí v listopadu Marta Valešová.

Marta Valešová.

Dvě nové osobnosti začnou pracovat v nejužším vedení Masarykovy univerzity. Tým se dnes rozrostl o prorektorku pro vnější vztahy Hanu Svatoňovou, která byla doposud proděkankou Pedagogické fakulty MU. Na pozici kvestorky začne v listopadu působit dosavadní předsedkyně Správní rady MU Marta Valešová, která uspěla ve výběrovém řízení. Stane se tak vůbec první kvestorkou v historii MU.

Marta Valešová vystřídá ve funkci kvestora, který řídí hospodaření a vnitřní správu univerzity, Martina Veselého, jenž na vlastní žádost v létě odstoupil. „Jako předsedkyně Správní rady MU měla možnost důkladně se seznámit s hospodařením univerzity a ve své nové roli může využít i zkušenosti z vedení Úřadu Regionální rady Jihovýchod,“ popsal stručně závěry výběrové komise rektor MU Mikuláš Bek.

Hana Svatoňová

Důvodem pro rozšíření týmu o prorektorku pro vnější vztahy je podle rektora fakt, že v důsledku klesající populační křivky sílí mezi univerzitami konkurence při získávání kvalitních studentů a této oblasti je potřeba věnovat zvýšenou pozornost. „Vnější vztahy byly dosud svěřeny do kompetence prorektora Ivana Malého, který má ale na starosti i internacionalizaci, což je také priorita, a proto jsem se rozhodl tuto agendu rozdělit mezi dva prorektory,“ řekl Bek.

Prorektorka Hana Svatoňová se vnějším vztahům věnovala již v roli proděkanky na Pedagogické fakultě MU. „Naše univerzita je institucí, která chce být na trhu nadále úspěšná. Marketingové aktivity budou proto vycházet z detailní analýzy a interpretace dat, prognózy vývoje na trhu se vzděláváním a strategie naší univerzity,“ uvedla Svatoňová. Další prioritou bude v následujícím období příprava oslavy 100. výročí založení Masarykovy univerzity.

Hlavní novinky