Přejít na hlavní obsah

Dětská univerzita MjUNI se podívala do České národní banky

Malí studenti si poslechli přednášku lektora banky, na které se dozvěděli o ochranných prvcích bankovek, a podívali se i na padělky.

Neobvyklý zážitek čekal na vybranou skupinu účastníků Masarykovy jUniverzity. V březnu zamířili v rámci programu připraveného Ekonomicko-správní fakultou MU do brněnské pobočky České národní banky

Studenti ve věku 12 až 14 let si poslechli přednášku lektora banky, na které se dozvěděli o ochranných prvcích bankovek a mohli se podívat také na jejich padělky. Nabyté znalosti si mohli hned i ověřit. Děti si také vyzkoušely, jak se obsluhují počítačky mincí a bankovek. 

Skupina 26 dětí také obdivovala výzdobu historické budovy v Rooseveltově ulici, která je spojená s dějinami bankovnictví na jižní Moravě, a navštívila i Expozici ČNB, kde jsou k vidění výstavy Lidé a peníze a Krása ve skle a kovu. Malí studenti navíc nahlédli i do prostor, které jsou běžně nepřístupné.

Masarykova jUniverzita je určena pro děti od 9 do 14 let, které mají příležitost si vyzkoušet, jaké to je být vysokoškolským studentem, seznámit se  s výzkumným prostředím a rozšířit si znalosti přírodních, technických i humanitních věd.

Děti si také mimo jiné vyzkoušely, jak se obsluhují počítačky mincí a bankovek.

Během akademického roku mají vždy na jedno sobotní dopoledne v měsíci připravenou výuku na některé z fakult či jiných pracovišť Masarykovy univerzity. Zájem o MjUNI výrazně převyšuje její kapacitu, která je 170 míst.

Hlavní novinky