Přejít na hlavní obsah

Scalu obsadí vědci, v šesti minutách přiblíží svůj výzkum

Ve středu 12. dubna se divákům představí šest mladých vědců z Muni a VUT.

Univerzitní kino Scala bude hostit už osmé kolo soutěže Science slam, v níž soupeří výzkumníci o to, kdo nejlépe dovede přiblížit svou práci laickému publiku. Ve středu 12. dubna se divákům představí šest vědců, pět z Masarykovy univerzity a jeden z Vysokého učení technického. Akce začíná v 19.00. Vstup je bezplatný.

Science slamy jsou ve světě rozšířenou formou prezentace a popularizace vědy, při níž se odborníci na chvíli promění v herce a snaží se zaujmout diváky. Ti jejich vystoupení také hodnotí.

„Letos máme pestré zastoupení témat. Diváci se mohou těšit na zajímavosti z pravěké archeologie, kde se dozvědí, co všechno lze vyčíst z popela, zjistí, že kvantová pole studovaná fyziky nemají daleko k polím bramborovým nebo to, jaká je současná architektura či skandinávský folklór,“ přiblížil některá z chystaných témat Petr Holík z Rektorátu Masarykovy univerzity.

Zájemci o současnou vědu se na Science slamu mohou dozvědět zajímavosti o současném výzkumu a potkat se s lidmi, kteří umí o vědě jednoduše, poutavě a zábavně povídat. Diváci se pak mohou těšit nejen na představení vědců, ale také na komediální skupinu Impro Džow, která už poněkolikáté přispěje k dobré náladě svými improvizovanými scénkami.

Hlavní novinky