Přejít na hlavní obsah

S orientací na Muni pomůže inovovaná aplikace

Aplikace Muni buildings je aktuálně dostupná pro zařízení se systémem Android. Verze pro iOS se chystá.

Aplikace dokáže s využitím GPS a Google map vyhledat cestu k vybrané budově pro chodce i motoristy, obsahuje informace o tamních pracovištích a odkazuje na jejich internetové stránky.

Přes tři stovky budov, které vlastní a využívá Masarykovy univerzita nejen v Brně, jsou nyní zařazené v nové aplikaci Muni buildings pro Android, kterou vytvořili pracovníci z Oddělení facility managementu Správy Univerzitního kampusu Bohunice. Díky ní se už studenti ani návštěvníci univerzity neztratí, nabízí totiž jednoduchou navigaci k budovám.

„Nahradili jsme tak původní aplikaci Budovy MU, která neumožňovala další rozvoj. V těchto dnech spuštěná Muni buildings nabízí kromě nového designu také budovy mimo Brno a novou možnost vyhledávání podle názvů i adres. Vybrané budovy si pak mohou uživatelé uložit jako oblíbené,“ uvedl jeden z autorů aplikace David Mikstein.

Aplikace dokáže s využitím GPS a Google map vyhledat cestu k vybrané budově pro chodce i motoristy, obsahuje informace o tamních pracovištích a odkazuje na jejich internetové stránky. Nově pak také na stránku www.muni.cz. Nová aplikace bude mít také častější aktualizace dat o budovách, které si lidé mohou zobrazit i půdorysem.

Muni buildings je aktuálně dostupná pro zařízení se systémem Android, a to pro verzi 5 a vyšší. Do konce září bude také verze pro iOS.

Hlavní novinky