Přejít na hlavní obsah

Novým děkanem Přírodovědecké fakulty MU bude Tomáš Kašparovský

Zvolil ho fakultní akademický senát. Po jmenování rektorem do funkce nastoupí od února 2018.

Tomáš Kašparovský pracuje na ústavu biochemie.

Kandidáta na děkana dnes zvolil Akademický senát Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (MU). Stal se jím Tomáš Kašparovský z ústavu biochemie, který získal 20 hlasů z 27 odevzdaných. Porazil tak druhého kandidáta Luďka Bláhu z Centra pro výzkum toxických látek v prostředí.

Do funkce děkana musí Kašparovského ještě jmenovat rektor MU Mikuláš Bek. Fakultu pak povede od února 2018 po další čtyři roky. Na pozici vystřídá Jaromíra Leichmanna, který stál v čele fakulty dvě funkční období.

Ve vedení fakulty chce klást Tomáš Kašparovský důraz mimo jiné na nově připravované akreditace studijních oborů. Na novém definování oborů a jejich náplni nyní fakulta intenzivně pracuje tak, aby je mohla na jaře předložit do schvalovacího procesu. I kvůli tomu dnes akademický senát fakulty schválil jeho jmenování do nově zřízené funkce proděkana pro kvalitu. „Rád bych rozšířil nabídku studia o profesně orientované obory, které by měly přitáhnout studenty s jasnou vizí o své profesní kariéře,“ uvedl Kašparovský.

Mezi jeho další cíle ve vedení fakulty patří snaha o zvyšování kvality vzdělávání, a to mimo jiné snižováním počtu magisterských studentů. Soustředit se chce na internacionalizaci fakulty, a to jak prostřednictvím větší nabídky anglických studijních programů, tak náborem zahraničních vědců i učitelů. Zvyšovat chce také jazykovou vybavenost studentů.

Hlavní novinky