Přejít na hlavní obsah

Vědu na MU přiblíží virtuální prohlídky

Do desítek pracovišť a laboratoří Masarykovy unvierzity se lidé mohou podívat z domu. 

Podívat se na Masarykovu univerzitu a na její vědecká pracoviště mohou všichni zájemci díky novým virtuálním prohlídkám. Univerzita výrazně rozšířila jejich nabídku, a to především o místa, která nejsou běžně přístupná. Šest desítek univerzitních pracovišť si mohou lidé prohlédnout na popularizačním portálu věda.muni.cz.

Zájemci se mohou prostřednictvím internetu dostat na celkem 60 pracovišť všech devíti fakult a také do Mendelova muzea či Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky Teiresiás. „Virtuálními prohlídkami chceme přiblížit život vědců na Masarykově univerzitě budoucím studentům i široké veřejnosti,“ uvedla realizátorka projektu, který vznikl díky penězům z Evropské unie, Pavla Hudcová.

Konkrétně se zájemci podívají například do Loschmidtových laboratoří přírodovědecké fakulty, prostředí archeologického výzkumu filozofické fakulty v lokalitě Pohansko na Břeclavsku či do laboratoře na katedře počítačové grafiky a designu fakulty informatiky, kde se vědci zabývají výzkumem technik rozšířené reality. Návštěvníci se mohou podívat i do anatomického muzea lékařské fakulty nebo do zázemí studentského Rádia R na fakultě sociálních studií.

Hlavní novinky